Gigabyte GTX 1660S ısınma sorunu var mı?

yigitburakd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta yazmış olduğum Gigabyte GeForce GTX 1660 Super ekran kartını araştırmalarım sonucunda genel olarak olumlu buldum. Fakat ısınma sorunu var diyorlar. Hava sirkülasyonu iyi olan bir kasayla bu sorun giderilebilir mi?

Isınma sorunu yok. Ama stok olarak gelen fan ayarını kullanırsanız kart ısınabiliyor. Aktif olarak Valorant oynuyorum ve 50 dereceyi nadir geçiyor bu günler de. Yazın en sıcak günlerin de 58 derece gördüm ve bu sıcaklar gayet normal. Fan ayarını Aorus Engine üzerinden yapabilirsiniz.
Not: 3 fanlı olan Gaming modelini kullanıyorum.

Isınma sorunu yok. Ama stok olarak gelen fan ayarını kullanırsanız kart ısınabiliyor. Aktif olarak Valorant oynuyorum ve 50 dereceyi nadir geçiyor bu günler de. Yazın en sıcak günlerin de 58 derece gördüm ve bu sıcaklar gayet normal. Fan ayarını Aorus Engine üzerinden yapabilirsiniz.
Not: 3 fanlı olan Gaming modelini kullanıyorum.
Hocam ısınmayı Valorantta test etmek biraz yanlış olur. Ekran kartının %100'ünü kullanmaz çünkü. Benimki CS:GO'da 60 dereceyi geçmiyor ama full yükte 72 dereceyi buluyor.

Hocam ısınmayı Valorant'ta test etmek biraz yanlış olur. Ekran kartının %100'ünü kullanmaz çünkü. Benimki CS:GO'da 60 dereceyi geçmiyor ama Full yükte 72 dereceyi buluyor.

Hocam haklısınız ama başka oyun oynamıyorum vaktim olmuyor maalesef. Arkadaşın aklın da fikir oluşması için söyledim.

Geri
Yukarı