Gigabyte M27Q 27 vs Gigabyte G27Q

Bütçe
8000

Zeяef

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
Gigabyte M27Q
i5 10400, RX 6700XT ile kullanmak için IPS 2K monitör bakıyorum. M27Q birçok yerde iyi bahsediliyor ama fiyat olarak G27Q ile arasında ortalama 2K fark var.
G27Q 7k'dan Pckolik'te satılıyor. M27Q ile aralarındaki fark tam olarak ne? Aralarındaki fiyat farkına değer mi? Performansları nasıl? 8k-9k civarına Asus Tuf VG27AQ ve Dell S2721DGFA da var. Açıkçası bütçede 9K'ya çıkabiliyorum ama pahalı geliyor. IPS ekran laptopta var iş için laptopla 2. ekran olarak ve masaüstünde oyun için kullanmak için bakıyorum. Dell 2-3 günde bir zamlandığı için 9K vereceksem Dell yerine M27Q seçerim büyük ihtimalle, 1 hafta önce 8.5k civarınaydı.

i5 10400, RX 6700XT ile kullanmak için IPS 2K monitör bakıyorum. M27Q birçok yerde iyi bahsediliyor ama fiyat olarak G27Q ile arasında ortalama 2K fark var.
G27Q 7K'den Pckolik'te satılıyor. M27Q ile aralarındaki fark tam olarak ne? Aralarındaki fiyat farkına değer mi? Performansları nasıl? 8k-9k civarına Asus Tuf VG27AQ ve Dell S2721DGFA da var. Açıkçası bütçede 9K'ya çıkabiliyorum ama pahalı geliyor. IPS ekran laptopta var iş için laptopla 2. ekran olarak ve masaüstünde oyun için kullanmak için bakıyorum. Dell 2-3 günde bir zamlandığı için 9K vereceksem Dell yerine M27Q seçerim büyük ihtimalle, 1 hafta önce 8.5k civarınaydı.

Birincisi şu ASUS'u ben kafadan elerim. Hatta eledim gitti.

Arada kaldığın monitörler ise seçimsel olarak M27Q ve Dell arasında olmalı.

M27Q'nun farkları mevcut. G27Q'nun geliştirilmiş versiyonu. Doğal olarak G27Q'ya bakmanın bir avantajı yok. Gigabyte satıcısı "Ebrar" hakkında bazen kötü yorumlar oluyor.

M27Q ve Dell seçimi aynı sayılır nitelikte. Bu yüzden üzmeyecektir.

M27Q modelinin subpixel layoutu BGR. Bu yüzden ClearType özelliğini desteklemeyen uygulamalarda bulanıklık problemi ortaya çıkabiliyor ve bir çok uygulama var. Bu nedenle 27 inç şart değilse M32Q öneririm. Hikayeli oyun oynayacaksan G27Q da alabilirsin. Tek farkı tepkime süresi açısından diğerlerinden daha hantal olması.

M27Q modelinin subpixel layoutu BGR. Bu yüzden ClearType özelliğini desteklemeyen uygulamalarda bulanıklık problemi ortaya çıkabiliyor ve bir çok uygulama var. Bu nedenle 27 inç şart değilse M32Q öneririm. Hikayeli oyun oynayacaksan G27Q da alabilirsin. Tek farkı tepkime süresi açısından diğerlerinden daha hantal olması.
Clear Type tam olarak nedir ? Bende bu modeli almayı düşünüyordum.

Clear Type tam olarak nedir ? Bende bu modeli almayı düşünüyordum.
ClearType, Microsoft'un bir yazı tipi sisteminde metin işlemede subpixel oluşturma teknolojisidir. ClearType, ek yoğunluk değişimi için renk doğruluğundan ödün vererek, belirli bilgisayar monitörlerinde metnin görünümünü iyileştirmeye çalışır.

Geri
Yukarı