Gigabyte M27Q vs LG GL83A-B

Bütçe
3500₺
Bu fiyata daha iyi bir monitörün olduğunu düşünmüyorum. 2-3 gün önce 3500 TL'ye satılıyordu. Biraz piyasa araştırması ile sizde o fiyata bulabilirsiniz. Kendi seçtikleriniz arasından da Gigabyte daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu fiyata daha iyi bir monitörün olduğunu düşünmüyorum. 2-3 gün önce 3500 TL'ye satılıyordu. Biraz piyasa araştırması ile sizde o fiyata bulabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
fiyatı o civardaydı evet hatta amazondan takip ediyordum. Lakin fiyat birden 4100-4200₺'lere çıkınca vazgeçtim. Sonra yaptığım araştırmalara göre LG GL83A-B modeli bir nevi GL850'nin USB Hub'ları bulunmayan versiyonuymuş :) Panel olarak aralarında ahım şahım bir fark olmadığını fark edince 4100-4200₺ vermektense LG GL83A-B modelini değerlendirme kararı almıştım. Lakin Gigabyte çıkageldi, kafamda deli sorular :)
Ben olsam Gigabyte'ı seçerdim hem Hz i yüksek hem de ms i düşük eksi yönü ise renk derinliği daha az ama çok fark edecek bir şey değil ancak Free Sync var yani Display Port kullanarak G-Sync'i halledebilirsiniz LG'nin artı yönleri ise G-Sync olması ve renk derinliliğinin daha fazla olması. Ben Gigabyte'ı seçerdim.
Kuvvetle muhtemel Gigabyte seçeceğim gibi görünüyor ama sizlerinde tavsiyesi olmadan hareket etmek istemedim.. :)

LG GL83A-B modeli hakkında bir bilgim yok. Ama dediğiniz gibi GL850'ye denk bir monitör ise alınabilir. 27GL850-B ve Gigabyte M27Q ikisi de iyi monitörlerdir, ikisi de üzmez. Ama hangisi daha iyidir bilemiyorum. Çok detaylı baktığında bile söylemesi zor.

LG GL83A-B modeli hakkında bir bilgim yok. Ama dediğiniz gibi GL850'ye denk bir monitör ise alınabilir. 27GL850-B ve Gigabyte M27Q ikisi de iyi monitörlerdir, ikisi de üzmez. Ama hangisi daha iyidir bilemiyorum. Çok detaylı baktığında bile söylemesi zor.
Aynı siteden karşılaştırmasını yapmıştım... Gerçekten vermesi gerekilen zor bir karar gibi, ikisi de çok dişli rakipler :D

bende bu 2 monitör arasında kaldım ama taksitle alacağım için
itopyada fiyatlar taksitle uçuyor lg ise 3000 tl bandında kalıyor
ekran kartım 1070 olurda bir gün mining biterse ekran kartını değişirim :D 1080p monitör almıyorum çünkü bir monitör alınca 5-10 yıl kullanıyoruz şuanki monitörümü 10 yıldır kullanıyorum
@adn1925 @Iron Hipster

Hiçbiri.
%98 DCI P3 ve 10bit.
Black uniformaty berbat ve asıl kontrast oranı 894:1. Kesinlikle alınmaması gereken bir monitör.
https://i.rtings.com/assets/products/yVmZJSWW/gigabyte-m27q/uniformity-large.jpg
Aynı şekilde M27Q'de kötü bir black uniformaty'e sahip.

Hiçbiri.
%98 DCI P3 ve 10bit.
Black uniformaty berbat ve asıl kontrast oranı 894:1. Kesinlikle alınmaması gereken bir monitör.
https://i.rtings.com/assets/products/yVmZJSWW/gigabyte-m27q/uniformity-large.jpg
bu acer bakayım birde teşekkürler kafamda deli sorular
Hiçbiri.
%98 DCI P3 ve 10bit.
şimdi attığınız değerlerin hiç birini anlamıyorum sadece dota2 oynayacağım ve 10 yıl kullanıcam amaç bu doğrultuda acer daha iyi diyorsanız kesinlikle onu alıp geçeyim fiyatı da çok uygun kalıyor

bu acer bakayım birde teşekkürler kafamda deli sorular

şimdi attığınız değerlerin hiç birini anlamıyorum sadece dota2 oynayacağım ve 10 yıl kullanıcam amaç bu doğrultuda acer daha iyi diyorsanız kesinlikle onu alıp geçeyim fiyatı da çok uygun kalıyor
Maalesef diyemem. Ben genellikle ETS2 gibi oyunlar oynadığım için renklerin daha güzel ve canlı gözükmesi tercihimdir. Oyunlar da 4:4:4'e kadar renk derinliğini yani 12 bit'e kadar desteklediği için harika bir monitör. Amacınıza uygun olmasa bile daha iyisi varken neden onu tercih edeyim ki?
Not: Kesinlikle Acer.

Maalesef diyemem. Ben genellikle ETS2 gibi oyunlar oynadığım için renklerin daha güzel ve canlı gözükmesi tercihimdir. Oyunlar da 4:4:4'e kadar renk derinliğini yani 12 bit'e kadar desteklediği için harika bir monitör. Amacınıza uygun olmasa bile daha iyisi varken neden onu tercih edeyim ki?
Not: Kesinlikle Acer.
hocam buradaki model ile bizim 272up farklı mı yoksa aynı mı buradaki sonuçlara göre durum rezalet gözüküyor ama :D

hocam buradaki model ile bizim 272up farklı mı yoksa aynı mı buradaki sonuçlara göre durum rezalet gözüküyor ama :D
İlk başta ben de öyle sandım ancak çok farklılar.
VG271UP'nin paneli İnnolux tarafından üretiliyor ve %95 DCI P3.
Minimum tepkime süresi 1MS.
VG272U P'nin paneli LG tarafından üretiliyor ve %98 DCI P3.
Minimum tepkime süresi 0.7MS.

Yeni konular

Geri
Yukarı