Çözüldü Gigabyte RTX 2060 ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Matador26

Centipat
Gigabyte RTX 2060 kullanıyorum. Daha bugün aldım bilgisayarı. BIOS güncelledim, ekran kartı driverını kurdum. Sıfırdan Windows 10 kurdum, crackli falan değil; orijinal, kendi ISO dosyası ile. Ekran kartı driveri kurarken bir hata verdi ama restart attığımda bilgisayara sağ tık yapınca NVIDIA denetim masası gözüküyor. Bu sıcaklık değeri normal mi?
Ekran kartı tam oturmamış olabilir mi? İkinci defa falan ekran kartı takıyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

sıcaklık.PNG

Çözüm
Estağfurullah, ben de arkadaşa kontrol etmesi için aynı şekilde görselle anlattım fakat herhangi bir dönüş yapmadı denetim masası ayarlarıyla alakalı.

Öncelikle 2gün ban yemiştim simdi yasağım kalktı bir önceki mesajda biraz terlemiş gibi olmuşum kusura bakmayın hocam sorunu çözdüm driveri silip temiz kurulum yaptım sorun çözüldü değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.
Bu benim yan hesabım arkadaşlar ekran kartı hiçbir şey yapmazken Full çalışıyor neden böyle yeni Windows10 kurdum.
Nvidia ayarlarında 3D ayarlarını yaparken "Genel" kısımdaki ayarlardan biri olan "Maksimum performansı tercih et"i seçtiyseniz ekran kartınızı sürekli yük altında tutar. Bu seçeneği değiştiriniz. Her uygulama için ayrı ayrı ayarlamalar yapmanızı tavsiye ederim. "Optimum güç" seçeneğini lütfen seçiniz.

Dosya Ekleri

• Guc.PNG
    Guc.PNG
    28,5 KB · Görüntüleme: 42
Hocam öncelikle çoklu hesap kullanmak ceza sebebi diye biliyorum. Ayrıca ekran kartınızın soğutması kötü. O yüzden Windforce model ekran kartları forumda önermiyoruz.
Hocam burdaki sorun windforce değil bence. Kart arızalı gibi. 2-3% kullanımda 82 derece görmüş arkadaş. 100% kullanımda 82 görse derdik windforce olduğu için böyle diye ama bu komple sorunlu.

Kartın fan ayarını "Auto"ya alır mısınız? Boştayken fanlar döndüğü için ısınma ihtimali var. Nedenini bilmiyorum ancak arkadaşımın başına gelmişti.

Gigabyte'ın ünlü fırın modeli ekran kartı olduğu için tam yükte böyle çalışması normal. Hatta biraz serin bile çalışıyor diyebiliriz.

Biraz daha serin çalışsın istiyorsanız voltaj değerini düşürme işlemlerini deneyebilirsiniz.

Neye göre fırın? Windforce RTX 2070 Super gayet serin çalışan bir kart ASUS TUF ve Dual serileride berbat o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı