Gigabyte RTX 2060 Super Windforce ısınıyor

Tugberkyy222

Decapat
Daha fazla  
Elimde Gigabyte RTX 2060 Super Windforce model ekran kartı var. Ve oyunlarda yük altında 83 dereceye kadar çıkıyor. 80 derece falan. Kasam MSI Mag Forge 100R fakat bir aparat olmadığı için şimdilik sadece öndeki bir fanı çalışıyor. Egzoz fanı ve öndeki bir fan çalışmıyor. O ikisi çalışır hale geldiğinde sıcaklık problemi çözülür mü?

650W +80 var Cooler Master MWE 650W.

Tamam PSU kaynaklı değil, geriye iki şey kalıyor tahminimce kartın fanları düzgün çalışıyor mu GPU stressde Max hızda dönüyor mu yani ses geliyor mu sana diğeri ise kasa içi veya oda içi fazla ısı. Eğer Max 80 derece ise sıkıntı olmaz bence.

Tamam PSU kaynaklı değil, geriye iki şey kalıyor tahminimce kartın fanları düzgün çalışıyor mu GPU stressde Max hızda dönüyor mu yani ses geliyor mu sana diğeri ise kasa içi veya oda içi fazla ısı.

Başta dediğim gibi MSI Mag Forge 100R kasam var iyi bir kasa ama egzoz fan ve öndeki bir fan dönmüyor sadece 1 fan dönüyor şimdilik bir aparatı alana kadar. Afterburner'da Auto modda kullanıyorum 80 dereceye falan çıktıgında dönüyor 100'de biraz sesli çalışıyor denemiştim. Çoğu kişi Windforce modelinin sorunlu olduğunu, Gaming modelininin daha iyi olduğunu belirtmiş kart sorunlu maalesef yüksek dereceye mahkümum. Ve odamda sıcak biraz evet ne kadar etkiler bilmem. Daha önce konu açmıştım burada fanları hallettiğinde çalışır falan demişlerdi.

Başta dediğim gibi MSI Mag Forge 100R kasam var iyi bir kasa ama egzoz fan ve öndeki bir fan dönmüyor sadece 1 fan dönüyor şimdilik bir aparatı alana kadar. Afterburner'da Auto modda kullanıyorum 80 dereceye falan çıktıgında dönüyor 100'de biraz sesli çalışıyor denemiştim. Çoğu kişi Windforce modelinin sorunlu olduğunu, Gaming modelininin daha iyi olduğunu belirtmiş kart sorunlu maalesef yüksek dereceye mahkümum. Ve odamda sıcak biraz evet ne kadar etkiler bilmem. Daha önce konu açmıştım burada fanları hallettiğinde çalışır falan demişlerdi.

Hocam tabii ki kasa fanları çalışırsa sıcaklıklar düşücektir. Fakat 80 dereceden 65 derecelere kadar düşmez. Windforce modeli zaten ısınan bir model. Çoğu test videolarında ekran kartı fanlarını %100 döndürüyorlar o yüzden sıcaklıklar düşük çıkıyor. Ve kasanın yan kapağını açık şekilde video çekiyorlar. Kasanın yan kapağı açık olduğu için sıcaklıklar düşüyor.

Kaç derece o da mesela?
Hocam tabii ki kasa fanları çalışırsa sıcaklıklar düşücektir. Fakat 80 dereceden 65 derecelere kadar düşmez. Windforce modeli zaten ısınan bir model. Çoğu test videolarında ekran kartı fanlarını %100 döndürüyorlar o yüzden sıcaklıklar düşük çıkıyor. Ve kasanın yan kapağını açık şekilde video çekiyorlar. Kasanın yan kapağı açık olduğu için sıcaklıklar düşüyor.

Evet taktikleri bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı