Çözüldü Gigabyte X570 Elite ethernet ve Quadro K620 tanıtma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ferdi ATAY

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32GB
SSD veya HDD modeli
James Donkey
Ekran kartı
HP NVIDIA Quadro K620
Anakart
Gigabyte X570 Elite
İşlemci
Ryzen 7 3700X
Bana lazım olan K620 driver ve LAN için gerekli olan doğru driverlar. Bir de nasıl kuracağım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam, anakartınızın tam modeli maalesef Gigabyte'ın sitesinde yazmıyor. Intel NIC olduğu belli fakat AIDA64 ile kontrol edip net model belirtmeniz daha iyi olur. Blind test için Intelmausi.kext'i deneyebilirsiniz.

Ekran kartınız için öncelikle High Sierra'daki security & supplement güncellemelerinin hepsini App Store üzerinden alın ve kurun. Sisteminiz artık güncelleme almadığında, Terminal'de şu komutu yazarak tam sürümünüzü öğrenin:
sw_vers
Bu komut ile Terminal çıktısında build'inizi öğreneceksiniz, eğer build 17G14042 çıkarsa, aşağıdaki linkten NVIDIA Web Driver'ı indirip kurabilirsiniz:

Intelmausi isimli kext(kernel extension)'u nasıl 'kuracaksınız'?
Kext dosyasını EFI/OC/Kexts'e attıktan sonra ProperTree veya OpenCore Configurator aracılığıyla config.plist dosyanıza da işlemeniz gerekmekte. Aşağıdaki rehberde ProperTree ile nasıl işleyebileceğiniz anlatılmıştır:
Selam, anakartınızın tam modeli maalesef Gigabyte'ın sitesinde yazmıyor. Intel NIC olduğu belli fakat AIDA64 ile kontrol edip net model belirtmeniz daha iyi olur. Blind test için Intelmausi.kext'i deneyebilirsiniz.

Ekran kartınız için öncelikle High Sierra'daki security & supplement güncellemelerinin hepsini App Store üzerinden alın ve kurun. Sisteminiz artık güncelleme almadığında, Terminal'de şu komutu yazarak tam sürümünüzü öğrenin:
sw_vers
Bu komut ile Terminal çıktısında build'inizi öğreneceksiniz, eğer build 17G14042 çıkarsa, aşağıdaki linkten NVIDIA Web Driver'ı indirip kurabilirsiniz:

Intelmausi isimli kext(kernel extension)'u nasıl 'kuracaksınız'?
Kext dosyasını EFI/OC/Kexts'e attıktan sonra ProperTree veya OpenCore Configurator aracılığıyla config.plist dosyanıza da işlemeniz gerekmekte. Aşağıdaki rehberde ProperTree ile nasıl işleyebileceğiniz anlatılmıştır:

Çözüm
Build 17G66 çıktı hocam, sürücü çalışmadı. Bazı kodlar var galiba ama internet sorunum da var. Bunun için Wi-Fi dongle alacağım tekrar deneyeceğim. Çözüm sağlarsam bilgi veririm, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdıklarımı anlayarak okuduktan sonra işleme dökmeniz, sorunları çözecektir.
İşe yaradı dedğiniz gibi çalıştı. LAN ile uğraşmadım Wi-Fi dongle aldım, teşekkür ederim.

Silin açtığım konuyu ve üyeliği Adaletsiz forum yönetme anlayışısınızı istemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı