Giriş seviyesi ekran kartı almak için yeni kartlar beklenmeli mi?

cnrats

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum ve kararsız kaldım. Sizce NVIDIA veya AMD yakın zaman içerisinde 1650 Super ile aşağı yukarı aynı fiyat skalasında bir ürün çıkarır mı, beklemeli miyim, yoksa şu an almam mantıklı mı?

Merhaba, yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum ve kararsız kaldım. Sizce NVIDIA veya AMD yakın zaman içerisinde 1650 Super ile aşağı yukarı aynı fiyat skalasında bir ürün çıkarır mı, beklemeli miyim, yoksa şu an almam mantıklı mı?

Yeni bir ürün almak için hiçbir zaman beklenmez bu ülkede. 2 yıl önce aldığım RX 580'li PC 3100 TL idi. Şu an 5000 TL skalasında. Yeni kartlar çıkınca eskileri ucuzlar diye düşünme. Yeni kartlar çıkacak. Yurt dışında ucuz olacak. Bizim ülkemizde pahalı. Eski kartlar da daha pahalanacak ve ne çıkarsa çıksın eskisinin fiyatı inmeyecek.

yeni bir ürün çıkacağını sanmıyorum. Zaten RX 580, 590, GTX 1060-1650/s bir birine çok yakın performans aralığında kartlar. Ekstra bir boşluk olmadığı için geleceğini sanmıyorum.

Efsane cuma veya benzeri indirimlerde alabilirsin. Hep artacak fiyatlar diye düşünüyorum.

Efsane cuma vs. Bizim ülkede hepsi yalan. Fiyatları önce arttırıp sonra indirim yapıyorlar. Örneğin 3 ay önce aldığım "mi box s" fiyatı şu anda zaten 599 lirayken efsane cumada da sözde indirim ile yine 599'a satıldı. Bunun neresi indirim 🤣

yeni bir ürün çıkacağını sanmıyorum. Zaten RX 580, 590, GTX 1060-1650/s bir birine çok yakın performans aralığında kartlar. Ekstra bir boşluk olmadığı için geleceğini sanmıyorum.
RTX 3050 ne fiyattan çıkar bilmiyorum ama ocak veya şubat ayında çıkması bekleniyor.

Bu arada ben 3 ay önce yine dolar 7.5seviyelerindeyken 450 liraya almıştım 🤣
RTX 3050 ne fiyattan çıkar bilmiyorum ama ocak veya şubat ayında çıkması bekleniyor.
3060ti mi çıktı. Bence o kartı düşünebilirsiniz. 1080p de sizi çok uzun yıllar götürür. Fiyatlar konusunda sa yukarıda denmiş zaten. Fiyatlar düşmez, aksine artar. Ne alacaksanız bir an önce alın. Ocak ayında fiyatların ne olacağı belli olmaz.

Hocam pek giriş seviyesi gibi görünmüyor. RTX 3060 Ti misal 4500TL taban fiyatı var ama 5100 TL'den başladı ülkemizde. Ve şu an çoğu mağazamız stok yapıyor ki dolar kuru yükselsin kar yapsınlar

Geri
Yukarı