Git gide batacak mıyız?

DivineTitan

Centipat
Yer
Antalya
Zaten yıllardır batıyoruz bunun sonu gelmeyecek mi? Çürüyüp gidecek miyiz? Ülke batıp tarihi eser mi olacak? Çok sıkıldım artık özellikle ekonomiden. Mülteci sıkıntısından bahsetmiyorum bile. Umudumu yitirdim sanirim. Çürüyüp gideceğiz ülkecek... Bunu okuyan herkesten görüşünü belirtmesini rica ediyorum iyi sosyaller.

Tek çözüm iki dayak yiyip din, ırk, cinsel yönelim gibi sebeplerden iltica etmek sanırsam. Bu gidişatın değişmesi çok zor. En azından bizim gençliğimizde imkansız gibi.

Ülkenin başına Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lider gelirse ancak düzelebiliriz gibime geliyor.

Öyle bir lider bile 10-20 yıla düzeltir ülkeyi ancak bence. Zaten öyle bir liderin de gelebileceğini sanmıyorum. Umudum gençliktedir diyor ancak bizim gençlerimizi görünce içim acıyor. (meslek lisesinde okuyorum özellikle iyi anlıyorum bu durumu)

Tek çözüm iki dayak yiyip din, ırk, cinsel yönelim gibi sebeplerden iltica etmek sanırsam. Bu gidişatın değişmesi çok zor. En azından bizim gençliğimizde imkansız gibi.

Dizelse bile bizim için fark etmeyecek. Belki çocuklarımız aynı kaderi yaşamıyor diye sevinecegiz ama bizim için iş işten geçmiş olacak.

Keşke be abi keşke... Ne yapılması gerekir o seviyeye gelmek için ki?

Başka ülkelerden ırklardan doktor alıyorlar, o doktorlar iyileştirmeyerek iyileştirdim derse olacaklar zor.
İçten çöküyoruz kendi sonumuzu getiriyoruz.

Zaten yıllardır batıyoruz bunun sonu gelmeyecek mi? Çürüyüp gidecek miyiz? Ülke batıp tarihi eser mi olacak? Çok sıkıldım artık özellikle ekonomiden. Mülteci sıkıntısından bahsetmiyorum bile. Umudumu yitirdim sanirim. Çürüyüp gideceğiz ülkecek... Bunu okuyan herkesten görüşünü belirtmesini rica ediyorum iyi sosyaller.
Şimdi burada bana kızacak çok insan olucak ama fikrimi açıkca belirteyim, evet ekonomi kötü evet ülkemiz kötüye gidiyor ama bazı insanlar o kadar abartıyor ve bazı insanlar boş boş triplere giriyor ekonomi çok kötü yaşanmaz, bunlar yüzünden sırf seçimler yüzünden intihar etmek gibi saçma sapan işler. Ülkemiz kötüye gidiyor ama bir şey yapamayız yaşayıp gideceğiz ve diğer seçimleri bekliyeceğiz. Bir şey yapamayız derken tepki göstermemek gibi değil tabii ki.

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Buraya gençliğe hitabeyi bıraktım çünkü tam bu zamanın gençlerine, bizlere, seslenen sözler bunlar.

Gün gelecek suriyeliler yüzünden azınlık durumuna düşeceğiz yani Suriyeli nüfusu bizi geçecek bu ha yarın ha bugün olur bir şey yapmadıkça bizim bu durumdan kurtulmamız imkansız ümit özdağmı diyeceksiniz ümit özdağ iktidara gelirse suriyelilerin tamamını göndermeye çalışır ama bu ab yasalarına aykırı olduğu için fena bir ambargo yiyeceğiz ve ekonomi tamamen çöküşe gelir ve büyük ihtimalle Türkiye ikiye bölünür halkça yarısı göndermeyelim mültecileri ekonomi batar der öbür tarafta hepsini göndererek ekonomi eskisi gibi olur der ve bana göre büyük ihtimalle Türkiye ikiye bölünür.

Yeni konular

Geri
Yukarı