Gitar 2+1 hoparlöre bağlanınca ses gelmiyor

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
Çok gitardan ve müzikten anlamıyorum kendimi ifade edemeyebilirim şimdiden kusura bakmayın. Bende eski bir gitar var kuzenim vermişti, eski dediğime bakmayın gayet sağlam çalıyorum falan ama gitarı 2+1 ses sistemime bağladığımda sadece cızırtı geliyor. Ses sisteminde bir kırmızı bir yeşil uçlu jack var. Ben yeşili dönüştürücüye takıp gitara takıyorum.

Hoparlörlerden sadece cızırtı geliyor ve gitarın üstünde bir düğme var sadece ona basılı tutunca kırmızı bir ışık yanıyor onun haricinde hiçbir tepki yok. Kablolarda mı sıkıntı vardır acaba? Çünkü ben bu ses sistemini normalde bilgisayara bağlayıp kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gitar nedir? Elektro? akustik? klasik?
Akustik ya da klasik ise; Bağllantısını ne üzerinden sağlıyorsunuz? üstünde bir cihaz mı var? yoksa sade bir jack girişi mi mevcut?
Resim paylaşırsanız daha nitelikli yardım alırsınız.

@Single_factor
Aşağıdaki resimde kullandığım aparat var bunu direk gitara takıyorum bunun arkasına da yeşil jack kablosunu takıyorum. Bütün resimleri bıraktım aşağıya.

1615025241592.png
37cd69b3-2240-436d-87a3-2e4518b78979.jpg
98abd082-34e0-424e-9752-2edd9991050b.jpg
a171df27-60b1-4a0d-9ea5-f1ed338a1ae9.jpg

Up.
Beyler yardımcı olacak yok mu? :(

Son düzenleme:
Gitar üstündeki preampın çalıştığına enimseniz;
- Kullandığınız jack dönüştürücü yanlış. Gitarınız Mono çıkışa sahip siz oraya stereo jack giriyorsunuz.
+ Gitar üstündeki preampın kabloları kopmuş olabilir.

Hocam anladığım kadarıyla benim ses sistemi stereo ama gitar mono. Bu durumda ne yapabilirim? Stereoyu monoya dönüştürücü falan mı almalıyım?
Tabii öyle bir şey var ise. Ayrıca preampın çalıştığından nasıl emin olabilirim ki? Of hiç bilmediğim şeyler ya.

Hocam anladığım kadarıyla benim ses sistemi stereo ama gitar mono. Bu durumda ne yapabilirim? Stereoyu monoya dönüştürücü falan mı almalıyım?
Tabii öyle bir şey var ise.
Sizin kullandığınız aparat stereo çıkışı yine stereo ya çeviriyor.
Kullanmanız gereken; Mono yu, stereoya çeviren aparat olacak.

Sizin kullandığınız aparat stereo çıkışı yine stereo ya çeviriyor.
Kullanmanız gereken; mono yu, stereoya çeviren aparat olacak.

Hocam şimdi ben en baştan detaylıca anlatıyorum. Hoparlör stereo, gitar mono. Yukarıda resmini attığım dönüştürücü zaten stereoyu monoya çevirmiyor mu? Yani ses sisteminin jackını ona takıp onu da gitara bağlayabiliyorum. Madem bu aparat streoyu tekrar stereo yapıyor saçma değil mi?

Yukarıda resmini attığım dönüştürücü zaten stereoyu monoya çevirmiyor mu?
Hayır çevirmiyor.
Madem bu aparat streoyu tekrar stereo yapıyor saçma değil mi?
Doğru aparatı kullanırsanız saçma olmaz. Ama şu durumda gene ses sisteminin en azından bir tarafından ses almanız gerekirdi. Büyük ihtimalle preampın bağlantı kablolarında kopukluk var.
Gitar üstündeki jack girişini bir pense yardımı ile çıkarıp kabloları kontrol edin. Eliniz lehim tutuyorsa 2 dk lık iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı