GittiGidiyor iade süreci

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda Trendyol veya GittiGidiyor -şu anda GittiGidiyor sitesinden alacakmışım gibi görünüyor- laptop alacağım fakat iade süreci hakkında bilgi edinmem lazım. Bu iki sitede de ürün elime ulaştıktan sonra 15 gün boyunca koşulsuz bir şekilde iade etme hakkım var mı? Bir süredir laptopları takip ediyorum ve sorun yaşayan çok fazla insan olduğunu biliyorum, ölü piksel, ışık sızması, ekran kartının tam gücünü kullanmaması vb. gibi bir sorun yaşadığım taktirde bu laptopu iade edebilecek miyim?
Satıcı: Teknorya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Online alışverişte 14 gün yasal iade hakkınız kurumdan bağımsız olarak işler. Bu onların iade politikasıyla ilgili bir durum değil. Herhangi bir sorunda iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Satıcının sözleşmesinde kargo geldiğinde kırık dökük var mı diye kontrol edin, açın bakın tarzı bir madde mevcuttu. Bunun haricinde daha önce bir yerlerde ışık sızmasından dolayı iade almadıklarını duymuştum, böyle bir yasal hakları varsa nasıl ışık sızmasından iade kabul etmiyorlar?

Trendyol'dan almanızı tavsiye ederim, şimdiye kadar sorunsuz bir şekilde 2 ürün iade ettim. İade süreci gayet hızlı işliyor.
Trendyol bana da daha güvenilir geliyor fakat 58 lira gibi bir fark var arada, iki site de güvenilirse boşuna fazla para harcamak istemiyorum.

Trendyol bana da daha güvenilir geliyor fakat 58 lira gibi bir fark var arada, iki site de güvenilirse boşuna fazla para harcamak istemiyorum.
Hocam benim de sırf Trendyol'dan almak için fazladan para koymuşluğum var, siz zaten laptop alacağınızı söylemişsiniz bu yüzden o kadarlık bir farkın sizi çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum. Pahalı bir şey alırken risk almamak gerek.

Satıcının sözleşmesinde kargo geldiğinde kırık dökük var mı diye kontrol edin, açın bakın tarzı bir madde mevcuttu. Bunun haricinde daha önce bir yerlerde ışık sızmasından dolayı iade almadıklarını duymuştum, böyle bir yasal hakları varsa nasıl ışık sızmasından iade kabul etmiyorlar?
Kutu açılımını videoya alırsınız. Sorunun siz ürünü açtığınızda da olduğunu gösterirsiniz, zor bir durum değil. Bahsettiğiniz durum başına gelenler olabilir, onlar uğraşmamış belli ki. İade almıyoruz diyebilirler, bana da vaktinde dendi. THH başvurusu lafı geçince paşa paşa kabul ediyorlar. Yine etmezlerse de zaten THH ile bu iade sağlanır. Ayrıca bahsettiğiniz fiyat farkı için istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Hocam benim de sırf Trendyol'dan almak için fazladan para koymuşluğum var, siz zaten laptop alacağınızı söylemişsiniz bu yüzden o kadarlık bir farkın sizi çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum. Pahalı bir şey alırken risk almamak gerek.
Bahsettiğim şey bu zaten, Gittigidiyor'dan alışveriş yapmak "risk almak" olarak tanımlanacaksa trendyoldan almayı tercih ederim ben de. Emin olmadığım için soruyorum zaten.
Kutu açılımını videoya alırsınız. Sorunun siz ürünü açtığınızda da olduğunu gösterirsiniz, zor bir durum değil. Bahsettiğiniz durum başına gelenler olabilir, onlar uğraşmamış belli ki. İade almıyoruz diyebilirler, bana da vaktinde dendi. THH başvurusu lafı geçince paşa paşa kabul ediyorlar. Yine etmezlerse de zaten THH ile bu iade sağlanır. Ayrıca bahsettiğiniz fiyat farkı için istediğinizi tercih edebilirsiniz.
Teşekkürler.
Herhangi bir sebeple iade edecekseniz cayma hakkınızı kullandığınızı söyleyin. Diğer türlü uğraştırırlar.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı