Gittigidiyor Parayı İade Etmiyor

Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce siteden 50 TL'ye batarya aldım sonra iade ettim fakat satıcıdan hiçbir ses çıkmadığı 3 gün süre veriyorlar satıcıya eğer onay vermez ise 1 gün daha süre veriyorlar yine onay vermez ise parayı iade ediyorlar fakat benim aldığım satıcı %99 güvenilir olmasına rağmen hiçbir sesi çıkmadı. 1 hafta kargo satıcının olduğu yerde ki şubede durunca iade faturası ile tekrar bana geldi şimdi bu ürünü alırsam gidiş dönüş olarak 35 lira para falan ödemem zorunda kalacak. Şimdi ben ne yapmalıyım hem paramı alamadım üstüne dahada para harcıyorum bu ne saçmalıktır? Ne yapmam gerekiyor?

Arkadaşlar 2 hafta önce siteden 50 TL'ye batarya aldım sonra iade ettim fakat satıcıdan hiçbir ses çıkmadığı 3 gün süre veriyorlar satıcıya eğer onay vermez ise 1 gün daha süre veriyorlar yine onay vermez ise parayı iade ediyorlar fakat benim aldığım satıcı %99 güvenilir olmasına rağmen hiçbir sesi çıkmadı. 1 hafta kargo satıcının olduğu yerde ki şubede durunca iade faturası ile tekrar bana geldi şimdi bu ürünü alırsam gidiş dönüş olarak 35 lira para falan ödemem zorunda kalacak. Şimdi ben ne yapmalıyım hem paramı alamadım üstüne dahada para harcıyorum bu ne saçmalıktır? Ne yapmam gerekiyor?
Aldığınız ürün ikinci else cayma hakkı kapsamı dışında olan ürünler statüsündedir. Satıcının iade almama durumu mevcut. Eğer sıfır ürün aldıysanız 14 gün içinde satıcının telafi süreci vardır. Ve ürünü iade almak zorundadır. Kargo ücretine gelince de bunu önceden belirtmemişse alıcı ödemeli olarak kargoyu geri iade edebilirsiniz. Kaldık ki size önce 3 gün iade süresi verilir 3 günü aşarsanız para satıcıya aktarılır diye biliyorum. :)

ben şöyle yapıyorum, yardım bölümünde direkt müşteri temsilci kısmını bulamadığım için şu sayfadaki ek soruların altında 'bize yazın' kısmına tıklıyorum, aslında canlı chat de varmış, mesai saatlerini de onu da kullanabilirsiniz. ama ben genelde formla işimi görüyorum, sorunları genelde çözdüler ama bir iki defa bu şekilde çözülmeyip telefonla bağlandım (en atarlı halimle), şıp diye çözülmeyen sorunu çözdüler. maalesef siteler artık ses çıkarmayana düzgün iş sağlamıyor. en olmadı, şikayetvar, ekşisözlük ve twitter (hatta en etkilisi youtube) gibi sosyal yerlere şikayetinizi bildirirseniz oraalarla ilgilenen elemanlar da işi çözebiliyor. özellikle twitter bu konuda çok işlevsel. satıcıyı aramak da bazen kargaşayı hallediyor. bir keresinde sadece satıcıyla iletişime geçmem her şeyi çözüverdi. bazen onların da elinde olmadan karışıklık çıkabiliyor.

ben şöyle yapıyorum, yardım bölümünde direkt müşteri temsilci kısmını bulamadığım için şu sayfadaki ek soruların altında 'bize yazın' kısmına tıklıyorum, aslında canlı chat de varmış, mesai saatlerini de onu da kullanabilirsiniz. ama ben genelde formla işimi görüyorum, sorunları genelde çözdüler ama bir iki defa bu şekilde çözülmeyip telefonla bağlandım (en atarlı halimle), şıp diye çözülmeyen sorunu çözdüler. maalesef siteler artık ses çıkarmayana düzgün iş sağlamıyor. en olmadı, şikayetvar, ekşisözlük ve twitter (hatta en etkilisi youtube) gibi sosyal yerlere şikayetinizi bildirirseniz oraalarla ilgilenen elemanlar da işi çözebiliyor. özellikle twitter bu konuda çok işlevsel. satıcıyı aramak da bazen kargaşayı hallediyor. bir keresinde sadece satıcıyla iletişime geçmem her şeyi çözüverdi. bazen onların da elinde olmadan karışıklık çıkabiliyor.
Ben de çok sorun yaşadım küfür edecek kıvama geldim delirtiyorlar resmen bu aralar. Özellikle EBAY satın aldıktan sonra müşteri hizmetlerinde adam gibi birileri kalmamış !

Şöyle ben satıcıya 3 gün içinde ürünü kargoladım fakat satıcı ürünü kabul etmedi 1 hafta kargoda durdu tekrar bizim burada ki şubeye gelmiş şimdi ne yapmalıyım?
Çözüm merkezine yazıyorum onlarda adam akıllı bir şey demiyorlar. Şimdi kargoyu alayım desem 35 lira falan tutmuştur gidip gelmesi 50 TL boşa gitti birde 35 TL boru değil yani.

Şöyle ben satıcıya 3 gün içinde ürünü kargoladım fakat satıcı ürünü kabul etmedi 1 hafta kargoda durdu tekrar bizim burada ki şubeye gelmiş şimdi ne yapmalıyım?
Çözüm merkezine yazıyorum onlarda adam akıllı bir şey demiyorlar. Şimdi kargoyu alayım desem 35 lira falan tutmuştur gidip gelmesi 50 TL boşa gitti birde 35 TL boru değil yani.
3 gün içinde iade işlemini yaptıysanız ürün de 2. el yani kullanılmış ürün değilse satıcı mutlaka iade almak zorunda. Ama Gittigidiyor sitesi de pek iyi çalışmadığı için sorun yaşıyor insanlar. Ben de çok yaşadım ürün bedeli satıcıya aktarıldıysa 50 TL'yi sadece satıcı ile iletişime geçerek geri alabilrisin. Gittigidiyor pek de işi çözecek bir kurum değil artık. İşini baştan sağlama bağlaman gerekliydi. Önce satıcıya sonra Gittigidiyor müşteri hizmetlerine ürünü iade etme talebini iletmelisin cevap geldiğinde hareket etmelisin. Sana dönüş yapılmadan iade işlemini yaparsan bu tip sorunlar oluyor.

Keşke iade etmeseydim daha az masrafı olurdu şimdi 50 liraya üzülürken yarın kargo parasıyla kim bilir kaç lira olacak. Gittigidiyor gibi sitenin zaten çalışanlarının ellerinden öpeyim öyle bir yardımcı oluyorlar ki bugün mesaj yazıyorsun seneye cevabı geliyor ne güzel. Müşteri hizmetleri böyle olunca satıcı nasıl olsun. Boşu boşuna masraf çıkardılar neyse yarın gidip alayım kargoyu bari parada güya havuz hesabında bekletiliyor baktım hemen çekmişler. Artık bu bana ders oldu.

Gittigidiyor gibi sitenin zaten çalışanlarının ellerinden öpeyim öyle bir yardımcı oluyorlar ki bugün mesaj yazıyorsun seneye cevabı geliyor ne güzel. Müşteri hizmetleri böyle olunca satıcı nasıl olsun. Boşu boşuna masraf çıkardılar neyse yarın gidip alayım kargoyu bari parada güya havuz hesabında bekletiliyor baktım hemen çekmişler. Artık bu bana ders oldu.
O müşteri hizmetlerindekiler beş para etmez tipler. Belki içlerinde bir iki iyi tip vardır bilemem ama çoğu yaramaz. Adiler mesajla alakalı olmayan cevaplar yazıp duruyorlar , insanı deli ederler. Ben Müşteri Memnuniyetinin Adresi - Şikayetvar sitesine bile birkça defa konu açmıştım. Değişen hiçbir şey yok!

Şikayetvar sitesi ne işe yarıyor ki arada konularına bakıyorum fakat onları ciddiye alan biri oluyor mu? Müşteri hizmetleri her yerde aynı sadece Gittigidiyor'da değil sorduğum sorunun cevabını değilde başka bir cevap verip başlarından sağmaya çalışmaları insanı kanser eder. Zaten sinirlerime hakim olamıyorum böyle konularda telefon edip konuşsam direk söverim o kadar sinir ediyorlar insanı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı