Gizemli TXT dosyaları virüs olabilir mi?

Basit logger uygulamaları bu tarz amatörce loglar alıp text belgesine kaydediyor ve bir SMTP üzerinden ana makineye ulaştırıyor. Bundan şüphelenebiliriz. KVRT ve Hitman.Pro taramaları yapalım.

Hocam bunu neden C: diskine yapmıyor ki?

Monster Abra dizüstü bilgisayarıma 1 TB HDD hard disk taktım. İşletim sistemim SSD de bulunuyor. Lisanslı Windows 11 Home kullanıyorum ve lisanslı trendmicro internet Security kullanıyorum. Uzun bir süredir D: Sürücüsündeki HDD kök klasöründe 41.txt, 5705.txt, 6334.txt ...... Şeklinde txt dosyaları kendiliğinden oluşuyor. İçerikleri aşağı yukarı aynı ve şu şekilde.
"eyjtzxnzaw9uıjp7ımnsawvudcı6ıjawmdawmdawltawmdatmdawmc0wmdawltawmdawmdawmdawmcısınrpbwvzdgftccı6ıi0xmdgwmdawmcısınbyb2r1y3qioiıilcj2zxjzaw9uıjoiny4yljmumtc2ıdq2otı1ıiwiZW50cmLLcyı6eyjtzxnzaw9uıjp7ıkv4axrqyxroıjpbık9lıl0sıkhvc3rwzxjzaw9uıjpbılbtıdıwljaixswitgf1bmnozwrbcyı6wyjqbhvnaw4ixswiu2vzc2lvbkxlbmd0acı6wyıxNY42IL0SılzlcnnPB24IOLSiny4yljmumtc2ıdq2otı1IL19FX19"
Silince tekrar aynı isimlerle txt dosyaları oluşmaya başlıyor ve gün geçtikçe sayıları artıyor.
Malwarebytes, ESET vb ile de taradım. Bu txt dosyalarına ilişkin veyahut başkaca bir virus, trojan vb herhangi bir tehlike bulamadım. Ancak gün geçtikçe txt dosyaları sayısı artıyor ve sinir bozucu bir hal aldı. İnternette bu tür bir şeye rastlayamadım. Bir fikri olan kimse var mı? Nedir bu gizemli txt dosyaları?

Txt dosyalarının uzantılarını değiştirin hocam belki ne olduklarını daha iyi anlarsınız (.jpeg,.exe,.bat,) vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı