Glorious model o alınır mı?

FPS oyunu oynuyorsanız hafif mouse pek iyi gelmeyebilir. Fakat Fortnite gibi oyunlar oynuyorsanız kesinlikle alınabilir sağlam bir mouse.

FPS oynamaktan ziyade FPS oynansa da düşük DPI'da oynayanlar için tavsiye ederim ben. Örneğin Apex Legends oynarım. 400 DPI, 1 sens ile 2 maç attıktan sonra bileğim hayvan gibi yorulurdu eski Mouse'umda. Artık öyle bir sorun kalmadı bu Mouse'da. Evde 4-5 farklı mouse var. Hepsinde de yeni bir Mouse'a alışmak için haftalar boyu kullanmam gerekirken bu Mouse'a 1. günün sonunda alışmıştım.

FPS oynamaktan ziyade FPS oynansa da düşük DPI'da oynayanlar için tavsiye ederim ben. Örneğin Apex Legends oynarım. 400 DPI, 1 sens ile 2 maç attıktan sonra bileğim hayvan gibi yorulurdu eski Mouse'umda. Artık öyle bir sorun kalmadı bu Mouse'da. Evde 4-5 farklı mouse var. Hepsinde de yeni bir Mouse'a alışmak için haftalar boyu kullanmam gerekirken bu Mouse'a 1. günün sonunda alışmıştım.
Bu sens ve DPI olayları kişiden kişiye göre değişir. mesela ben düşük DPI ve düşük sens oynuyorum. Kullandığım mouse ortalama ağırlıkta. Fakat bence ne kadar sens inse bile yine de mouse hafifliği arttıkça aim tutturmak gayet zorlaşıyor. Özellikle koldan oynanırsa bence hiç uygun değil. Fakat bu benim kişisel görüşüm. 🙂

Bu sens ve DPI olayları kişiden kişiye göre değişir. mesela ben düşük DPI ve düşük sens oynuyorum. Kullandığım mouse ortalama ağırlıkta. Fakat bence ne kadar sens inse bile yine de mouse hafifliği arttıkça aim tutturmak gayet zorlaşıyor. Özellikle koldan oynanırsa bence hiç uygun değil. Fakat bu benim kişisel görüşüm. 🙂
Katılıyorum, bir yere kadar hafif iyi güzel ama fazlası da kontrol kaybına sebep oluyor. Bence mümkünse 70g'ın altında olmamalı.

Katılıyorum, bir yere kadar hafif iyi güzel ama fazlası da kontrol kaybına sebep oluyor. Bence mümkünse 70g'ın altında olmamalı.
Bende Glorious Model O- Minus modelini almayı düşünüyorum ama bi türlü tam kararı veremedim. Şu an da G102 kullanıyorum ve avucumun değdiği yerler terleyip duruyor anında. Bende artık yeni mouse alıcam ama terletmeyen ve sensörü iyi olan mouse almak istiyorum. Mouseun uzunlukları G102 ile biraz yakın ve ben G102 yi kullanırken neredeyse elim tam oturuyor en azından işaret ve orta parmağım mouse da tam oluyor. Fareyi Palm olarak kullanıyorum ara ara parmaklarımı yukarı kaldırdığım oluyor. Şimdi genel olarak kafama takılan şey Farenin 58 gram olması ve Mat yüzey olan yerlerin sağlamlığı kalitesi. Kısa sürede kırılır hissiyatından uzak bir mouse mu ? Almak istediğim bir diğer mouse olarak da Zowie S2 Mat Siyah modelini ekledim ama buda deliksiz olduğu için aynı tür terleme yapıcağı için ne almam gerektiği konusunda çok kararsız kaldım.

Bende Gloriorus model o- minus modelini almayı düşünüyorum ama bir türlü tam kararı veremedim. Şu an da G102 kullanıyorum ve avucumun değdiği yerler terleyip duruyor anında. Bende artık yeni mouse alacağım ama terletmeyen ve sensörü iyi olan mouse almak istiyorum. Mouseun uzunlukları G102 ile biraz yakın ve ben G102'yi kullanırken neredeyse elim tam oturuyor en azından işaret ve orta parmağım mouse da tam oluyor. Fareyi palm olarak kullanıyorum ara ara parmaklarımı yukarı kaldırdığım oluyor. Şimdi genel olarak kafama takılan şey farenin 58 gram olması ve mat yüzey olan yerlerin sağlamlığı kalitesi. Kısa sürede kırılır hissiyatından uzak bir mouse mu? Almak istediğim bir diğer mouse olarak da Zowie S2 mat siyah modelini ekledim ama bu da deliksiz olduğu için aynı tür terleme yapıcağı için ne almam gerektiği konusunda çok kararsız kaldım.

Bu birazda hangi oyunları oynadıgına baglı ben su an kararımı verdim minus olmayan halini alacağım sebeplerinden bazıları sunlar ben sadece light Gaming değil FPS de oynuyorum mouse ne kadar hafif olursa FPS de o kadar zararıma olur o yüzden en ortasını seçtim ki Minecraft oynayan cogu kiside minus olmayan halini almıs sebebini bilmiyorum ayrıca elim gayet büyük yani büyük hali daha isime gelir sende bir arastır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı