GM 5 Plus sürekli TWRP açıyor

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar telefona root atmak için TWRP attım, her şey yolundaydı ama bir fix dosyası attım şifreleme kalksın diye ondan sonra telefon açılmamaya başladı. Her reboot komutundan sonra Recovery moduna geçiyor. Bir el atın da halledelim şunu.
Cihaz özellikleri: Android 8.0, root yoktu ama bu fix dosyasından sonra root dosyası da flashladım. Fix dosyasını da aşağıdaki linkten aldım:
Oreo - [8.0] GM 5 Plus TWRP-ROOT [Oreo-Fix] | Android Forumu , Cep Telefonları , Mobil Teknoloji Forumu | FA (forumandroid.com)
@Arocyn hocam siz de arkadaşlarla beraber bir bakarsanız sevinirim.

Aynı sorunu ben de yaşıyordum ama ben yanlış ROM kurmuştum ondan oluyordu. Telefonun Stock ROM'unu hafıza kartına atın ve flashlayın twrp ile. Telefonu sıfırlayın ROM'u flashlamadan önce.
Hocam sıfırlamayı da TWRP üzerinden mi yapayım? Nasıl yaparız?

Hocam sıfırlamayı da TWRP üzerinden mi yapayım? Nasıl yaparız?
Evet oradan yapacaksınız. Wipe data/cache gibi bir seçenek olması lazımdı ben CWM kullanıyordum TWRP'de ne yazıyor tam hatırlamıyorum ama buna benzer bir şeydi. Bunu yaptıktan sonra da hafıza kartına attığınız Stock ROM'u flashlayacaksınız.

Evet oradan yapacaksınız. Wipe data/cache gibi bir seçenek olması lazımdı ben CWM kullanıyordum TWRP'de ne yazıyor tam hatırlamıyorum ama buna benzer bir şeydi. Bunu yaptıktan sonra da hafıza kartına attığınız Stock ROM'u flashlayacaksınız.
Sağolun hocam deniyorum hemen, başka fikri olan arkadaşlar da yazsın çünkü root işlerinden bir parça anlasam da cihaz kurallara uymamak adına resmen emek veriyor. Yani herkesin yardımı lazım :D

TWRP'den wipe sekmesine gidin, format data yapın. Stock ROM veya uyumlu ROM kurun. GM 5'e uygun ROM bulmak tam bi' işkence.
Dediğiniz gibi değil de EDL yöntemiyle attım stock ROM'u ve cihaz açıldı çok şükür, sağolun. Şimdi uyumlu bir ROM bulacağım ve onu atıp root deneyeceğim.

Geri
Yukarı