Gmail hesabım hacklendi

Hayır etmedim. Bir ara Kaspersky uyarı verdi verileriniz sızmış olabilir diye. Girdim baktım 2017 ve 2019'da bir şeyler gözüküyordu. Bazı sitelerin tüm kullanıcılarının bilgilerinin çıktığına dair bir şeydi, benimle alakalı değildi. Önemsemedim. Herhangi bir uyarı da vermedi Google veya Youtube.
Yeni format attığınızı söylediniz. Önceden herhangi bir virüs var mıydı?

1630140581619.png

1630140595533.png

1630140642156.png

1630140657311.png

Üçüncü taraf erişimi olabilir bir bakın.
Kayıtlı şifrelerinizi de bir yönetin istemediğiniz varsa silin.

Az önce YouTube'a gireyim dedim, girdim. Birden önüme videonuz topluluk kurallarını ihlal ettiği için kaldırıldı yazısı çıktı. Studio kısmına baktım, bunlar vardı. Hemen hepsini silmeye başladım.

Eki Görüntüle 1150868

Daha sonra Gmail'e girdim. Gmail'de uyarı verdi. Girdim baktım, Rusya'dan bağlanan biri hesabıma girmiş, telefon numaramı silmiş, videoları yüklemiş ve çıkmış.

Eki Görüntüle 1150871

Bu şekilde. IP adresi de görülebiliyor.
Az önce şifremi değiştirdim ve 2 adımlı doğrulamayı tekrar aktif hale getirdim.
Bu hesap benim ana hesabım, bununla güvenli olmayan hiçbir yere girmedim. Güvenli olmayan yerlere girebilmek için ayrı bir çöp hesabım var, onda bu problem yok.
Ne yapmam lazım? Bütün önemli bilgilerim bu hesapta.
Videolara bakılırsa genel olarak "illegal" nitelikte videolar (hile vs.) Bu tür işlerle uğraşırken farketmeden trojen (PH gibi) ya da key logger yemiş olma ihtimalin var. hesabını geri alarak bütün güvenlik adımlarını değiştirmen gerek.

Geri
Yukarı