Gmail hesabımı girdiğim çoğu platformlarda "hesabınıza giriş yapıldı" uyarısı

xeenoovvvaa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, yaz aylarında başladı bu olay hatırlamıyorum hangi ay oldugunu, bir anda Steam'deki bütün hesapların gmailine uyarı geldi hesabıma Kore'den işte Çin'den giren var muhtemelen VPN'dir diye düşünüyorum. Sonra Discord'dan geldi, bugün Yandex'ten geldi hepsinde hesapların şifrelerini değiştirdim bazı süre aralıklarında hesaplara giriyorlar kasım ayında Discord'a ulaşmışlar sanırım bugün Yandex Disk'e ulaştılar dediğim gibi şifreleri değiştiriyorum sadece, ne yapmamı önerirsiniz bu sorunu çözmem için.

Merhaba öncelikle, yaz aylarında başladı bu olay hatırlamıyorum hangi ay oldugunu, bir anda Steam'deki bütün hesapların gmailine uyarı geldi hesabıma Kore'den işte Çin'den giren var muhtemelen VPN'dir diye düşünüyorum. Sonra Discord'dan geldi, bugün Yandex'ten geldi hepsinde hesapların şifrelerini değiştirdim bazı süre aralıklarında hesaplara giriyorlar kasım ayında Discord'a ulaşmışlar sanırım bugün Yandex Disk'e ulaştılar dediğim gibi şifreleri değiştiriyorum sadece, ne yapmamı önerirsiniz bu sorunu çözmem için.

Bilgisayarında keylogger olabilir. Temiz bir format atıp, önemli posta hesaplarının hepsinde 2 aşamalı doğrulamayı aktif etmelisin.

Sana güzel bir tavsiye, mail hesabına öncelikle iki faktörlü kimlik doğrulamayı aç. Daha sonra o hesapla kullandığın bütün hesaplarda bunu yap. Bir güzel tavsiyem daha var. Yalnızca bir mail adresi kullanma. En az 3 adet mail adresin olsun. Özel hayatın için birini, sosyal medya için birini güvenmediğiniz siteler için de birini kullanın. Mesela yemek, alışveriş siteleri gibi. Bu arada bilgisayarında korsan yazılım olup olmadığını anlamalısın. Virüs testi olur diğer testler olur bunları da denemelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı