İnceleme GMK67 Custom Klavye

Merhaba. Yaklaşık 1-2 haftadır kullandığım gmk67 klavyeyi sizlerle birlikte inceleyeceğim. Klavyeyi yaklaşık olarak 2.600 TL gibi bir fiyata topladım. Switch'leri Amazon'dan, kasasını ve keycapleri AliExpress'ten aldım. Switch'ler 7 günde, kasa 10 günde, keycaps 12 günde elime ulaştı.

Fiyat olarak şöyle tuttu:
GMK67: 1400 TL
Akko Cream Yellow Pro (2X): 800 TL
PBT Keycaps: 450 TL

WhatsApp Görsel 2024-04-01 saat 13.02.44_852d93f3.jpg

Gelelim klavyeyi toplamaya. Klavyeyi toplamak oldukça basitti. Switch'leri ve keycapleri takmadan önce kasayı açıp kabloları söküp 3 kat tape mod ve süngerin altına 1 kat eva kağıdından geçtim. Kasayı kapattıktan sonra Switch'leri ve keycapleri taktım. Sesi gayet güzel tok bir sesi oldu. Bazıları Custom klavye toplamasını zor olarak görsede çok basit ve eğlenceli. Sadece gelmesini beklerken biraz sabırsızlanıyorsunuz. :D
WhatsApp Görsel 2024-04-04 saat 15.20.53_43fc5a58.jpg
WhatsApp Görsel 2024-04-04 saat 15.20.53_7e40d281.jpg

Kutu içerisinden Switch ve tuş çıkarma aparatı geliyor. Klavyeyi hem kablolu hem kablosuz kullanabiliyorsunuz. Klavyede ekstra olarak knob veya multimedya tuşu olarak adlandırılan ses tekerleği var. Ses tekerliği ile sesi azaltıp kısabiliyor veya kapatıp açabiliyorsunuz.

Switch olarak Akko Cream Yellow Switch kullandım. Popüler ve tok sesli bir Switch olduğu için tercih ettim. Lineer yerine tactilede kulllanabilir. Ses olarak zaten diyeceğim bir şey yok seside tok sesli güzel bayağı. Space tuşunun altına ekstra olarak eva kağıdı sıkıştırdım daha tok olsun diye. Stabilizerler lubeli olarak geliyor. Siwtchlerde fabrika çıkışlı pre-lubed olarak geliyor.

Ses testi: Vocaroo | Online voice recorder (Ses boğuk gelmiş biraz.)

20240330_134008.jpg

RGB olarak gayet etli butlu. RGB'nin ışığını ve hızını ayarlayabiliyorsunuz. Hem uygulamasından hem de kendiniz FN tuşuyla kontrol edebiliyorsunuz.
20240403_195217.jpg

Uygulamasına gelecek olursak RGB ayarlayıp makro atıyorsunuz. Onun haricinden bir şey yok. Dahada fazlasına gerek de yok zaten. :)
1712397164491.png

Custom klavyemi değerlendirme yapacak olursam kendi şahsi görüşüme göre şöyle olurdu:
F/P: 8/10 (Bana biraz pahalıya geldi.)
Kalite: 9/10
Switch: 9/10
Ses: 9/10
RGB: 10/10

Genel değerlendirme: 9/10

Eğer uyguna getirtebilirseniz gerçekten çok güzel bir klavye. Şu an yaklaşık olarak 3.000 TL'ye toplanıyordu sanırım. Ben keycaps ve Switch'i seçerken @Endless Kaan ve @Kaan Diktaş'tan yardım aldım. Onlar içinde ayrı bir teşekkür ediyorum. Klavye hakkında soracağınız soru varsa cevaplarım.

Son düzenleme:
Bilek sorun değil 100 TL'ye alırsın kullanırsında. @Endless Kaan 6-7 aydır kullanıyor bir silinme yok. Tek sıkıntısı NumLock oda ben pek kullanmıyorum o yüzden alışığım. Zevk meselesi.
Enteresan. 6-7 ayda silinmez zaten 400 liraya aldığım kapak fotosundaki Redragonda bile silinmedi 1 senedir.

Numped şart değil. Bilek desteği de değil. Tuşları da silinmez. 100 TL'lik Everest klavye değil bu.
Kime göre neye göre şart değil?

Enteresan. 6-7 ayda silinmez zaten 400 liraya aldığım kapak fotosundaki Redragon'da bile silinmedi 1 senedir?

Kime göre neye göre şart değil?

Her insan bilek desteği mi arıyor? Yıllardık bilek desteksiz klavye kullanırım bir tane problem çekmedim. 5-6 ay boyunca bilek destekli kullandım aşırı gereksiz bir olay. İnsanlar kendilerini alıştırmış sadece bilek desteği olsun falan filan diye. Tuşların üzerindeki yazılar lazer ile basılmış. Silinmez.

Başka sorunuz var mı? Bilek desteği olsun dersen de alır takarsın. Zor bir şey değil.

Her insan bilek desteği mi arıyor? Yıllardık bilek desteksiz klavye kullanırım bir tane problem çekmedim. 5-6 ay boyunca bilek destekli kullandım aşırı gereksiz bir olay. İnsanlar kendilerini alıştırmış sadece bilek desteği olsun falan filan diye. Tuşların üzerindeki yazılar lazer ile basılmış. Silinmez.

Başka sorunuz var mı? Bilek desteği olsun dersen de alır takarsın. Zor bir şey değil.
Şöyle bir klavye için 2600 TL çok. Dediğim gibi bir senedir tertemiz kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1063.png
    IMG_1063.png
    432,1 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_1062.jpeg
    IMG_1062.jpeg
    115,9 KB · Görüntüleme: 27
Şöyle bir klavye için 2600 TL çok. Dediğim gibi bir senedir tertemiz kullanıyorum.
Aynı markanın başka bir modeli @Error hocamda var. Space tuşunda çift basma, yay sesi... daha bir çok sorunu yaşıyor. 2600 tlyi bunun gibi sorunları yaşamamak için veriyoruz zaten.

Almak isteyen olursa şuan 1100TL, jetonlar ile bende 1300'e geliyor vergi dahil, yeni hesap indirimi ile daha ucuza alabilirsiniz, ve 20 Nisan'a kadar 1000TL harcamaya 100TL daha indirim var ek olarak.
Screenshot_20240416-085039.png

Almak isteyen olursa şu an 1100TL, jetonlar ile bende 1300'e geliyor vergi dahil, yeni hesap indirimi ile daha ucuza alabilirsiniz, ve 20 Nisan'a kadar 1000TL harcamaya 100TL daha indirim var ek olarak.
Eki Görüntüle 2169912

Evet iyi düşmüş. Ben yararlanamadım başkası yararlansın bari. :)

Şöyle Custom bir klavye yapmayı bende istiyorum ama ben aktif F tuşlarını kullanıyorum o yüzden Huntsman ile devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı