GNU/Linux kullanımı arttı mı?

GNU/Linux kullanımı arttı mı?

• Evet, arttığını düşünüyorum.

Oy: 54 65,9%
  • Kararsızım.

Oy: 12 14,6%
  • Hayır, arttığını düşünmüyorum.

Oy: 15 18,3%
  • GNU/Linux da ne?

Oy: 1 1,2%

• Oy verenlerin toplamı
    82
Linux'ta oyun oynanmaz kavramı yavaş yavaş ortadan kalktıkça Linux, yeni kullanıcılar edinmeye devam edecektir.
Haklısınız, GNU olmayabilir ama yine de bir Linux dağıtımı.

Ama bencede sayılmamalı. :D

Olsa olsa Linux dağıtımlarının yüz karası olur. Android ticari bir işletim sistemi.

Olsa olsa Linux dağıtımlarının yüz karası olur. Android ticari bir işletim sistemi.
Çekirdeğin kendisinin GNU felsefesi ile pek de bir alakası olmadığı için böyle bir adlandırmayı doğru bulmuyorum.

@Aras Özkaymakçı
Arco-LXQT masaüstüm.Eki Görüntüle 680013
Bu arada KDE'yi pek sevemedim hantal geldi. Buglu bir de sanki.
KDE'ye bi tık hantaldır. Ama ona rağmen çok daha akıcı çoğu linux kullanımıma karşın. Daha fazla kaynak tüketiyor ona rağmen gayet akıcı. Birde şu en sağdaki widget'ı nasıl edindiniz ? Archo Linux'un içinde hazır mı geliyor yoksa sonradan mı indirdiniz ?

@Aras Özkaymakçı Öncelikle onlara Conky deniyor eğer Arcolinux'un Arcolinux paketini yüklerseniz, evet Arcolinux'la geliyor ve bunlardan çeşit çeşit var. Arch'a yüklenebiliyor Arcolinux sistemi üzerinden. Lütfen Archo yazmayın onun adı Arco.

Evet Arch bu yönde çok kolaylık sağlıyor. Kde plasma ise sade ve düşük kaynak tükettiğinden dolayı favorim. Bir de özelleştirme seçeneği çok fazla.
KDE bu arada düşük kaynak tüketmez hatta en ağır DE'lerden birisidir.
Linux'ta oyun oynanmaz kavramı yavaş yavaş ortadan kalktıkça Linux, yeni kullanıcılar edinmeye devam edecektir.

Linuxda hiçbir yakın zaman içerisinde oyunlar tam anlamıyla oynanabilir olmayacaklar. Çünkü harici anti-cheat yazılımlarına desteği yok. Bu yazılımları yazan insanlar 1 olup tekrardan bu yazılımları yazması gerek. Ve üstüne üstlük directX desteği de daha gelmedi. Proton gibi windows'u simüle eden programlar var ama hala performans kaybı oluyor.

Son düzenleme:
KDE bu arada düşük kaynak tüketmez hatta en ağır DE'lerden birisidir.

Linux'da hiçbir yakın zaman içerisinde oyunlar tam anlamıyla oynanabilir olmayacaklar. Çünkü harici anti-cheat yazılımlarına desteği yok. Bu yazılımları yazan insanlar 1 olup tekrardan bu yazılımları yazması gerek. Ve üstüne üstlük DirectX desteği de daha gelmedi. Proton gibi Windows'u simüle eden programlar var ama hala performans kaybı oluyor.

Gnome değil bu. Kde kullanıyorum 650 MB üstünü görmedim boştayken.

Yeni konular

Geri
Yukarı