GNU/Linux'ta masaüstü program yapmak için en iyi dil hangisidir?

Hayır var:
sudo apt install python3-pip
pip3 install --user pyqt5
sudo apt-get install python3-pyqt5 pyqt5-dev-tools qttools5-dev-tools
Paket bulunamadı derse yazım yanlışı yapmış olabilirim, yine link atayım. Yabancı dilde ama sadece komutları çalıştıracaksınız:
Tamam hocam bunu denerim. Bu arada PyQt ile çalıştığım zaman ayrıca GTK entegre edip GTK kodları da yazmam gerekiyor mu yoksa sadece PyQt yetiyor mu?
@Linuxginar

Son düzenleme:
Tamam hocam çok teşekkürler. Kurulumu yaptım çalışmaya başlıyorum.
Ek bilgi:
pyuic5 dosyaadi.ui -o dosyaadi.py komutu ile tasarladığınız UI dosyasını PY dosyasına dönüştürebilirsiniz.
Designer'da tasarım yaptıktan sonra kodlamaya başlayın, sonra da üstteki komut ile PY dosyasını oluşturun.

Ek bilgi:
pyuic5 dosyaadi.ui -o dosyaadi.py komutu ile tasarladığınız UI dosyasını PY dosyasına dönüştürebilirsiniz.
Designer'da tasarım yaptıktan sonra kodlamaya başlayın, sonra da üstteki komut ile PY dosyasını oluşturun.
Çok teşekkür ederim hocam,başka ek bilgi var mı ?
@Linuxginar hocam yaptığım programı Python'a çevirmeden çalıştırabilir miyim ?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim hocam,başka ek bilgi var mı ?
@Linuxginar hocam yaptığım programı Python'a çevirmeden çalıştırabilir miyim ?
Hayır, ama ui dosyası cpp ile çalışır mı bilmiyorum. Ek bilgi olarak bu işlemi koda yebi şeyler ekledikten sonra yaparsab silinir. O yüzden tasarımı tamamen bitirip pyuic çalıştır.

Hayır, ama ui dosyası cpp ile çalışır mı bilmiyorum
Dönüştürme görünüyor hocam çalışır bence.
Ek bilgi olarak bu işlemi koda yebi şeyler ekledikten sonra yaparsab silinir. O yüzden tasarımı tamamen bitirip pyuic çalıştır.
Tamam hocam.
@Linuxginar hocam şimdi program az çok bitti sayılır ama benim bir sorum var. Programı Linux'deki temaya göre değişecek şekilde arka plan rengi yapabilir miyim? Xfce ayarlarının siyah tema seçilince siyah arka plan rengi olup da beyaz tema seçilince beyaz arka plan rengi olması gibi.

Son düzenleme:
@Linuxginar hocam şimdi program az çok bitti sayılır ama benim bir sorum var. Programı Linux'deki temaya göre değişecek şekilde arka plan rengi yapabilir miyim? Xfce ayarlarının siyah tema seçilince siyah arka plan rengi olup da beyaz tema seçilince beyaz arka plan rengi olması gibi.
GTK'de oluyor diye biliyorum, Tkinter veya PyQt5'teki halini bilmiyorum.

C, C++, Python ve Java yaygın kullanılan diller. İstediğin dil ile program yazabilirsin. Pascal, BASIC ya da Lisp gibi çok farklı ve çeşitli diller bile kullanılabilir ancak kullanım oranları daha düşüktür.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı