God of War vs RDR2

Bir kere her iki oyunun da temel özelliklerinden olan oynanış ve senaryo yapısı farklı. Elden Ring vs GoW Ragnarok karşılaştırması bile çok daha tutarlı bir karşılaştırma. Ha illaki hangisi daha iyi deseler RDR2 daha iyi derdim. Sebebini anlatmak ise uzun ve spoiler içerikli olur.

Dediklerinize genel bağlamda katılıyorum hocam haklısınız, hadi Elden Ring vesaire anlarım da yani tarzlarından dolayı, ancak RDR 2 gibi bir oyunla karşılaştırmak çok saçma, benim için kişisel sebeplerden dolayı GoW daha iyi ancak RDR 2 gibi bir şaheserin de hakkını yedirmem.

Bu tarz karşılaştırma yapanlar genelde oyunların dinamiklerini, yapısını ve oyunun içerik farkını anlayamayanlar oluyor. İki alakasız türde iki alakasız oyun karşılaştırma yapılmamalı.

Ayrıca hikeyesi Max 20 saat süren bir oyun RDR 2 ise 100-110 saat arası
20 saat eğlenmek, 110 saat sıkılmaya bedeldir yani :D.

Eğer Metacritic durumuna göre degerlendireceksek her iki oyunu da salıp Zelda: Ocarina of Time, ödül alma sayısına bakacaksak Elden Ring daha iyi oluyor.

Şu ülkede her şey öğrenildi bir oyunun iyi olup olmadığını kesin şekilde belirleyen şeyin aldığı ödül veya çok büyük kısmı abartılı ya da sahte Metacritic puanı olmadığı öğrenilmedi.
RDR 2 bildiğin GTA. Daha gelişmiş birazcık. GTA oyunlarının oynanışı çok sıkıcı yani. RDR 2'de silah tutukluk yapıyor diye oyun zevkim artmıyor. Oynanışını daha da sıkıcı yapmanın yolunu bulmuşlar resmen.

Son düzenleme:
Herkese zaman ayırıp mesaj yazdığı için teşekkürler. Son kararım şu şekilde oldu. 2-3 gün içerisinde RDR2 alacağım. Yakın bir zamanda da GoW alacağım. Aklımda takılıp iyi bir oyun mu alsam mı diye düşünmek yerine alayım çok olsa para yanar.

Yeni konular

Geri
Yukarı