God of War'dan sıkılan tek ben miyim?

Abi God of War'ın RDR2'yi geçmesi hala içime oturuyor. Her iki oyunu da oynadım, bitirdim. God of War'da acayip sıkıldım doğrusu. Evet güzel bir oyun ancak bu kadar abartılınca insan büyük bir beklentiyle giriyor. Şahsen beklentilerimi karşılamadı. Çevreme baktığımda herkes "abi mükemmel oyun yahu" diye dolaşıyor. Bazıları dünyanın en iyi oyunu diyor. Benim ilk yirmime bile girmez. Böyle hisseden tek ben miyim?

Katılıyorum kesinlikle RDR 2 bence de daha iyi bir oyun ama God of War da gayet başarılı ragnorok PC'ye gelirse anın da alacağım.

Abi God of War'ın RDR2'yi geçmesi hala içime oturuyor. Her iki oyunu da oynadım, bitirdim. God of War'da acayip sıkıldım doğrusu. Evet güzel bir oyun ancak bu kadar abartılınca insan büyük bir beklentiyle giriyor. Şahsen beklentilerimi karşılamadı. Çevreme baktığımda herkes "abi mükemmel oyun yahu" diye dolaşıyor. Bazıları dünyanın en iyi oyunu diyor. Benim ilk yirmime bile girmez. Böyle hisseden tek ben miyim?
Oyun hiçbir şeyi tam anlamıyla iyi yapmamasına rağmen çok övülmesi sizi beklentiye sokup hayal kırıklığına uğramanıza sebep olmuş olabilir. Yan görevler, haritalar, ana hikâye yarım veya olmamış hissettiriyor. Bir oynanış çok iyi fakat o da tek düzeleşen(Hele ki benim gibi oyunun en iyi şeylerine kasan biriyseniz daha da belli ediyor kendini.) bir yapıya sahip. Bu arada sizin gibi oyunu sonradan oynayıp beğenmeyen çok var hocam.

God of War’da sıkılan adam RDR2’de nasıl sıkılmıyor benim de bunu aklım almıyor. Biri tüm hikayesiyle 15 saatte falan biten oyun, diğerinin hikayesinin güzel kısmı 30-35 saatlik anlamsız görevlerden sonra başlıyor.

Yakın dövüş + Mitoloji sevmeyip, vahşi batı + silah sevdiğiniz içindir büyük ihtimalle. Yoksa RDR2 çok daha tekrarsal, çok daha angarya işle uğraştıran, hikayesinin küçük bir kısmı hariç kalanı tamamen “filler” niyeti gören bir oyun. RDR2’nin asıl etkileyici kısmı teknik özellikleri ve oyunun sizi serbest bıraktığı anlardaki özgürlük, seyahat/macera hissi.

God of War’da sıkılan adam RDR2’de nasıl sıkılmıyor benim de bunu aklım almıyor. Biri tüm hikayesiyle 15 saatte falan biten oyun, diğerinin hikayesinin güzel kısmı 30-35 saatlik anlamsız görevlerden sonra başlıyor.

Yakın dövüş + Mitoloji sevmeyip, vahşi batı + silah sevdiğiniz içindir büyük ihtimalle. Yoksa RDR2 çok daha tekrarsal, çok daha angarya işle uğraştıran, hikayesinin küçük bir kısmı hariç kalanı tamamen “filler” niyeti gören bir oyun. RDR2’nin asıl etkileyici kısmı teknik özellikleri ve oyunun sizi serbest bıraktığı anlardaki özgürlük, seyahat/macera hissi.
İskandinav mitolojisi en sevdiğim mitolojidir hocam. Vahşi batı'yı sevmem aslında. RDR2 size bir kovboyun yaşam biçimini anlatıyor. Oyunun açık dünya olması, lineer yapıda olmamasının sebebi de bu. RDR2 bir kovboy olmayı en iyi şekilde anlatan oyundur bana göre. O yüzden anlamsız demek yanlış olur bence. Oyunun anlattığı sadece çetenin bölünmesi gibi hikayenin ana unsurları değil, çetedeki insanların neler yaşadığı.

Ancak God of War'a baktığımızda; Karımızının küllerini en yüksek tepeye bırakmak için küçük geveze ergen bir çocukla sürekli karşımıza çıkan aynı canavarları öldürüp aynı bulmacaları çözerek ve "2 iki tanrı koyalım da, mitoloji olduğu belli olsun" amacıyla yerleştirilen aynı adamla bir oyun başında bir oyun sonunda dövüştüğümüz ve oyunun sonunda amacımıza ulaştığımızda "ee noldu şimdi" diyerek oynadığım oldukça gereksiz bir oyundur bana göre. Belli ki Ragnarok'ta olacaklara zemin hazırlamak istemişler, iyi de yapmışlar ama sıkıcı mı? sıkıcı.

Yakın zamanda ağzımın suyu aka aka oynadım(GoW). Bence yaşınız ve beklentileriniz ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

93'lü birisiyim. 6 yaşında PS1 10 yaşında ilk PC'me sahiptim. Özellikle PS1 zamanında çok anlamasam da başladığım oyunları bitirirdim. Lise ve üniversite çağında MMO, strateji ve spor oyunlarına bağlandım. Şimdi tekrardan hikaye oyunlarına başladım ve çok keyifli gidiyor. Sıkılmıyorum, vaktimi ayırmak istiyorum vs. Şu an mesela Origins oynuyorum ve inanılmaz akıyor. Tamamiyle yaşınız ve o an hisleriniz, beklentilerinizle alakalı diye düşünüyorum.

GoW'un hikaye anlatımı o kadar kuvvetli ki, GoW'u bitirip Hogwarts Legacy başladım ve hikaye anlatımı resmen bayık geldi. O da oynanışa atmosfere ağırlık vermiş durumda, oradan keyfine bakıyorum.

Bu arada GoW öyle Low ayar-Düşük Çözünürlük oynanacak bir oyun değil. Sırf bitirmek için oynanmaz. Gerçekten çok kaliteli grafiklere sahip. Özellikle 4K'da.

Neden bu kadar karşı oyunu gömmeye çalıştın ve de Elden Ring gibi bir oyunu arşa çıkarmaya çalıştın bir fikrim yok. Şurada 2-3 oyunun boş yere fanlığını yapmaya gerek yok keza elimize hiçbir şey geçmiyor. Oyun yapımcılar dünyaları kazanırken burada boş tartışmaya da gerek yok.

Ben Elden Ring tarzı oyun sevmiyorum ve sıkıcı, ne aksiyonu, ne hikayesi ne oynanışı hiçbirini beğenmiyorum o gibi oyunların. Ama diğer yandan GoW, gerek aksiyonuyla, gerek hikayesiyle, gerek akıcılığıyla ve sürükleyiciliğiyle beni kapan oyunlardan bir tanesi.

Elden Ring'in benim için hiçbir anlamı yok. Zorla sevdirtmeyeceksin bana değil mi?
Normal zor bir oyun sevmeyebilirsin fakat dediğin şey sağ sola gezmekten başka amacı olmayan bir oyun demen hatalısın elden ring zor bir oyun hikayesini araştırmak da zor bu yüzden sevilen bir oyun o zorluğu geçtiğin zaman ki his ne rdr 2 verebilir bunu ne gow

Katılıyorum beni de sıktı bir süre sonra. Bunda oynanış çeşitliliğinin anlatıldığı kadar çeşitli olmayışı da etkili oldu bana. Kesinlikle RDR2 çok daha iyi bir oyun.

Kesinlikle sizinle aynı hissediyorum. Bence RDR2 şu ana kadar gördüğüm en kaliteli oyun. Ayrıca beni en çok Dövüş sistemi üzdü God of War'da maalesef... :( Seveni sever fakat ben çoğunluğun eğlenceli bulduğu kadar eğlenceli bulamadım... Ve çok sıkılmıştım. Sadece Kratos karakterinin hikayesi motive etti ve öylece bitirdim.

Gow 3 ne kadar efsane ise Gow 2018 o kadar sönük. Açıkçası Gow 3 ü deneyimliyemeyecek olmanız üzücü. Belki çok ilerde falan gelir PC ye. Emulatorde çok uğraştıran bir oyun olduğunu biliyorum iyi bilgisayarınız varsa deneyin yine de tavsiye etmem.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı