Göçmenler gitmeli mi?

Alman olmamız mı gerekiyor? Onları kalkındıran ucuz işçilikti. Hükümet devletçi politikalarına devam edip bu işten kar edebilir. Ayrıca doğum kontrolü için destekte bulunabilir.
Dediğimi bile anlayamamışsınız. Alman olmamız gerekmiyor fakat ucuz şekilde çalışan Alman halkıydı. Zaten şu an Türklerin çalıştığı maaş dolar vurursak direk olarak ucuz işcilik sınıfına giriyor zaten bu adamlarla kaar felan edilmez benim askerim kaçtıkları yerde savaşırken sahilde rahatca gezebiliyorsa burada bir şey vardır.

Gitmesin diyenlere soruyorum. Sadece bu forum için değil genel olarak. Ve sadece bir konuda, yine sorsam milyonlarca soru sorabilirim, neyse. Bir süre önce bir Afgan'ın taciz etmeye çalışıp kafasına taşla vurup bayılttığı kız o günden beri komada can çekişiyor. Bugün feribotta Suriye'li 2 erkeğin feribotta keyif yapan 2 Türk KIZIMIZI çekip saçma sapan şeyler söyleyip hareketler yapıp sosyal mecralara atması. Yine bugün Suriye'li bir erkeğin minibüste yanında çocuğu olan bir Türk ABLAMIZIN arkasından videosunu çekip sonra kamerayı çevirip güzel işareti yapması ve sayabileceğim bir sürü örneklerle beraber, bunlar sizin kardeşinize, karınıza, kızınıza, annenize veyahut tanıdığınız bir arkadaşınıza yapılsa yine de kalsınlar, yardıma ihtiyaçları var der miydiniz?

Zaten şu an Türklerin çalıştığı maaş dolar vurursak direk olarak ucuz işcilik sınıfına giriyor
Göçmenler bu maaşı iyice azalttı. Şuan ülkede çok fazla işsizlik var. Bu açık kısa süreli olarak kapanabilir.
askerim kaçtıkları yerde savaşırken sahilde rahatca gezebiliyorsa burada bir şey vardır.
O tatil yapmasını sağlayan politikada sorun vardır. Herkese yardım yaparsa olacağı bu.

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama senin alıncağın işe daha ucuz çalışmak vaadiyle afgan veya suriyeli alınırsa görürsün güzel kardeşim.
Bu onların suçu değil. Dünyadaki servetin yüzde 99'unu elinde bulunduran yüzde 1'lik zenginlerin suçu.

Bu onların suçu değil. Dünyadaki servetin yüzde 99'unu elinde bulunduran yüzde 1'lik zenginlerin suçu.
Onların suçu, ülkelerinde yaşasınlar. Sizede üzülüyorum 🤦‍♂️ . Savaş vesayire vardır umurumda değil. Türk gençi iş bulamadığı için intihar ediyorsa burada göçmenlerin suçu vardır.

Avrupa'ya git bakalım. İnsansın diye kabul ederler.
Ayrıca düşünceniz saçma. Senin Japonya'ya katkın ne?

Ucuz işçi olarak çalıştırılmalı.
Dünya tarihi 50 yıldan ibaret değil. İnsanlık tarihi boyunca farklı medeniyetler birbirlerinin gelişmesine, bir nevi ortak çabayla insanlığın bugüne gelmesine neden oldular. Hatta siz ergenler bilmez bugünkü teknolojinin temelini atanlar çoğunlukla doğulu bilim adamlarıdır. Batının yükselişi batının kendi öz çabası değil. Doğunun mirası üzerinde yükseldiler. Ama şimdi paylaşmıyorlar.

Bir an önce gitmeliler bende size ek olarak şunları söyleyeceğim adamlar bize hizmet edeceğine biz hizmet ediyoruz bizzat gözümle gördüm bir Türk çalışan Suriye'li deniz kenarında keyif çatarken bizim Türk işçimiz ona hizmet ediyordu, afganlı bir kişi bizim kızımıza tecavüz edip öldürdü halen tutmak için bir sebep arıyorsanız yazık.

Dünya tarihi 50 yıldan ibaret değil. İnsanlık tarihi boyunca farklı medeniyetler birbirlerinin gelişmesine, bir nevi ortak çabayla insanlığın bugüne gelmesine neden oldular. Hatta siz ergenler bilmez bugünkü teknolojinin temelini atanlar çoğunlukla doğulu bilim adamlarıdır. Batının yükselişi batının kendi öz çabası değil. Doğunun mirası üzerinde yükseldiler. Ama şimdi paylaşmıyorlar.
"Temelini atanlar". Batı bu temeli geliştirdiği için ayakta. Sence o bilgileri alırken
-Lütfen bilgi verir misin?- filan mı dedi?
Uzay sektörü nasıl gelişti? Bilgi isteyerek mi? Askeri alan nasıl gelişti?

Galiba "ergen" lafını cahilliği vurgulayan bir laf sanıyorsunuz. Kelime bilginize bir bakın isterseniz.

Başlarım mültecisine yeter ya yeter bıktık. Başka sorunumuz yok zaten bu asalaklarla uğraşıyoruz. Ölürlerse ölsünler bana ne ? Tek memleket Türkiye mi bu dünyada ? Kurtuluş savaşında bizim ülkede çocuklar da öldü kadınlar da öldü yaşlılar da öldü kim kaçtı gitti ?
Defolup gitsinler!

Yeni konular

Geri
Yukarı