Göğüs ve sırta çekiş için 150 cm bar yeterli midir?

enes_yldrm_1

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten halter seti alıp evde çalışmayı düşünüyorum. 7 aylık salon tecrübem var ama genelde barla çalışacağım zaman uzun barlarla çalışıyordum. Acaba göğüs ve row hareketleri için 150 cm'lik bar yeterli olur mu?

Bence göğüs antremanları için sorun yaratacaktır tutuş mesafesi anlamında problem olabilir.Ayrıca sadece barla olmuyor sehpa ve ağırlıklarla alman lazım.Bir ara bende heveslendim fakat çokça yer kaplıyorlar sana önerim direnç lastikleri ile çalışman.

Bence göğüs antremanları için sorun yaratacaktır tutuş mesafesi anlamında problem olabilir.Ayrıca sadece barla olmuyor sehpa ve ağırlıklarla alman lazım.Bir ara bende heveslendim fakat çokça yer kaplıyorlar sana önerim direnç lastikleri ile çalışman.
Ağırlıklarla birlikte alacağım zaten.(60-70 kg filan düşünüyorum.) Sehpayı da yerim olmadığından yastık yorganlarla yapmayı düşünüyorum. 😕 Salonda göğüsü (fly hariç) dumbellarla yaptığımdan barla yapmam herhalde evde.

Bir de sırt için dumbell+ row (dar-geniş) ve barfiks demiri harici önerebileceğin hareket var mıdır?

Yastık yorganla olmaz o işler şimdiden söyleyeyim. Ayrıca salona gidiyorsan evde ayrıca yapmanda mantıksız. Salonda yap evde vücudun toparlasın biraz. Bir kere sırta ağırlık vermek istiyorsan barfiks kesinlikle yapmalısın üst vücudu kesinlikle toparlıyor. Sırt hareketleri için yan düz tutuşu da biliyorsun fakat bunların birçoğu için sehpa lazım. Yoksa direnç lastiğini bağlayıp yapman lazım dediğim gibi.

Yastık yorganla olmaz o işler şimdiden söyleyeyim. Ayrıca salona gidiyorsan evde ayrıca yapmanda mantıksız. Salonda yap evde vücudun toparlasın biraz. Bir kere sırta ağırlık vermek istiyorsan barfiks kesinlikle yapmalısın üst vücudu kesinlikle toparlıyor. Sırt hareketleri için yan düz tutuşu da biliyorsun fakat bunların birçoğu için sehpa lazım. Yoksa direnç lastiğini bağlayıp yapman lazım dediğim gibi.
Salona gitmeyi bırakacağım çünkü ekstradan 1 saatim çöpe gidiyor.(hazırlanmak , oraya gitmek vb.)

Salona gitmeyi bırakacağım çünkü ekstradan 1 saatim çöpe gidiyor.(hazırlanmak , oraya gitmek vb.)
O zaman biraz yatırım yapacaksın portatif sehpalar var araştır istersen ve dar alanda küçük imkanla spor yapmak için dediğim gibi direnç lastiği şart bence.60 70 kilo ağırlığı alacaksın bar genişliğin 2 bar takmaya müsaade edecek 20 20 ancak çalışacaksın bunlar detaylar.Alanında darsa koca barla nasıl çalışacaksın o da zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı