Göğüste sıkışma ve yanma hissi

yuzedit

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Benim konum aslında özel. 1 haftadır göğsümde sıkışma ve yanma hissi var. Son 2 gündür de ataklar halinde devam ediyor ve yüzümün her yeri uyuşuyor. Göğüs bölgemde öyle. Doktora gittim. Kan, tomografi, röntgen gibi her testi yaptım ve temiz çıktı. Her gün hastanedeyim ve serum yemekten kafayı yedim bugün tekrar hastaneye gittim. 2 ayrı acile. Biri astım diğeri psikolojik dedi ve kafam allak bullak. Benim gibi bu sorunu yaşayan varsa ve derman bulduysa bana da yardımcı olsun. Yaşım 19 ve ölücekmişim gibi hissediyorum. Dayanamıyorum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de sıkışma ve yanma hissi oluyordu doktora gittiğimde reflü demişti ve ilaç vermişti ama sizinki de reflü mü bilemem yani buraya kim ne yazsa doğru olacağını düşünmüyorum ama bana reflü teşhisi konumuştu.

Bende de sıkışma ve yanma hissi oluyordu doktora gittiğimde reflü demişti ve ilaç vermişti ama sizinki de reflü mü bilemem yani buraya kim ne yazsa doğru olacağını düşünmüyorum ama bana reflü teşhisi konumuştu.
sorunumun ne olduğunu bilmiyorum astım ya da psikolojik diyip yolluyorlar evde kafayı yiyorum tekrardan başka uzmanlara randevu aldım ne dicekler bakıcam yine olmazsa özel hastaneye gidicem 1 haftadır böyleyim ömür boyu yaşayamam böyle uyutmuyor insanı
Hocam kalp krizi riski olabilir. Çünkü kalp krizi genelde bu tür şeylerden sonra yaşanıyor. Fazla kilonuz var mı acaba?
yok 64 kiloyum kalbim ve ciğerim temiz çıktı doktorlarda anlamıyor ne olduğunu

Göğüs mü mide mi aslında onu iyi anlamak gerek bana kalırsa. Mide rahatsızlıkları göğüse de etki ediyor tabi ama kaynağın midede olduğunu bir şey yiyip içerken anlayabiliyorsunuz. Bu tarz sorunlarınızı buralarda yazanlara göre çözmeye çalışmayın, bir doktora görünün.

Göğüs mü mide mi aslında onu iyi anlamak gerek bana kalırsa. Mide rahatsızlıkları göğüse de etki ediyor tabi ama kaynağın midede olduğunu bir şey yiyip içerken anlayabiliyorsunuz. Bu tarz sorunlarınızı buralarda yazanlara göre çözmeye çalışmayın, bir doktora görünün.
kardeşim 1 haftadır hastaneden çıkmıyorum zaten aynısını yaşayan varsa bana da yardımcı olsun diye açtım konuyu mideyle de alakası olduğunu sanmıyorum

1) 64 kilosun, kalbin ve akciğerlerin temiz çıktı. Demek ki röntgen veya tomografiden bakıldı astım da yok. Astım krizi öyle hastanede serum yemekle geçen bir şey değil. Kalpte de bir sorun varsa yapılan kan tahlilinde troponin'in yüksek çıkardı. Bu da düşükse kalpte de sorun yok.

2) Evde durduk yerde kafayı yiyorsan psikolojik sorun var demektir. Anksiyete diyoruz.

3) Göğüste hissettiğin her yanma ve sıkışma kalpten değil. Yemek borusunun mide ile birleştiği yerdeki kapakçık nam-ı diğer özofagus sfinkteri bir kastır. Mideye besin girerken gevşer, yemek bittikten sonra normalde bir orana kadar kasılır ve yediklerinin tekrar yemek boruna ve oradan da tekrar ağzına gelmesine engel olur. Ama bu kas özellikle yemekten sonra çok yatarak uzanmaktan eskisi gibi kasılmayabilir ya da stres sebebiyle mide asidinin artmasıyla reflüye sebep olabilir ve aynı zamanda yoğun stresten dolayı kas iyice kasılarak karnın üstü ile göğsünün altında ciddi sıkışma ve ağrılara da sebep olabilir. Otomatikman kalp krizi geçiriyorum sanırsın.

Çözümü basittir. Bu ağrı geldiğinde yapacağın iki şey bulunmaktadır. Birincisi su içmek. İkincisi gazlı bir şeyler içmek (tercihen maden suyu). Eğer su içtiğinde ağrın azalıyor ve içtikçe geçiyorsa sorun yok demektir ya da maden suyu içtikten sonra çıkan gaz ile aniden rahatlıyorsan sorun bu kastır. Çözümü stresini azaltmaktır.

4) Psikolojik veya psikiyatrik destek alman yararına.

kardeşim 1 haftadır hastaneden çıkmıyorum zaten aynısını yaşayan varsa bana da yardımcı olsun diye açtım konuyu mideyle de alakası olduğunu sanmıyorum
Ne tesadüf benzer sorunu arkadaşım da yaşıyordu. Göğsünü ve sırtının derecesini ölçüyorlar 38 çıkıyormuş, kulak baş bölgesinden ölçünce 36.5.

O da hem devlet hem özel hastanede göstermiş doktorlara pek anlayamamışlar garip bir salgın mı yoksa corona sonrası etki mi diye düşündük biz de. Serum yedikten sonra kendine gelmişti ama.

Geri
Yukarı