Askerlik zorunlu olmasa kaç kişi gider?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Niye elin adamına (komutana) uşaklık etmek isteyeyim ki?
Gitmem. Ama gittik geldik bitti çok şükür.

Çözüm sürecinden önce ben giderim diyordum giderdimde, vatanım için elimden geleni yapar gerekirse canımı orada verirdim. Ama çözüm süreci olduğu için askerlikte birşey yapılmıyor. Oraya gidip hiçbir işe yaramayacaksam eğer askere gitmemeyi tercih ederim.

Şuan için gördüğüm çözümlerden biri Osman Pamukoğlu veya Emine Ülker Tarhan gibi birinin ülke başına geçmesidir.

Osman Pamukoglu dedigin zat Kürt nüfusunun artisina son verilsin, Kürt'ler kisirlastirilsin diyen Cenk Tozkoparan'in akil hocasi.
Yani böyle bir zihniyeti gercekten görmek istermiydiniz ülkenin basinda?

Evet Osman Pamukoglu iyi bir asker idi. Lakin siyasi ve irkci görüslerinin tamamen karsisindayim...

Pesin Not: Hayir Kürt degilim.

Gitmezdim.

Zorunlu askerliğin de kaldırılması gerektiğini düşüyorum. 1 milyon eğitimsiz ve tecrübesiz asker yerine 250 bin eğitimli ve profesyonel askerle daha güçlü bir Türk Ordusu olacağı kanısındayım.

Askerlik zorunlu olmasa tüm erkekler gitmek zorunda kalır. Çünkü savunmasız bir ülkeye çok saldırı olacaktır.

Askerlik zorunlu olmasa tüm erkekler gitmek zorunda kalır. Çünkü savunmasız bir ülkeye çok saldırı olacaktır.
Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, Kanada ve Japonya gibi ülkelerde zorunlu askerlik uygulaması yok. Zorunlu askerin olmaması, ülkenin savunmasız olacağı anlamına gelmez. 1 milyon vasıfsız asker yerine 250 bin eğitimli ve ücretli asker alınsa daha mantıklı olur.

Ben yine giderdim, askerlik zorunlu olmasa Türkiye'nin en az 4/1 gitmezdi diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı