Gördüğünüz en korkunç rüyalar?

Bir uçan böcek sürüsü bana doğru geliyordu. Bir kere zombilerle kapışıyordum. 4-5 yaşlarındayken kocaman bir örümceğin bana doğru geldiğini görmüştüm. Yine aynı yaştayken Ben 10'daki hayalet evimizin mutfağında Duffy Duck'a dönüşüyordu. Geçenki rüyalarımdan birinde de Star Wars'taki uzay gemilerinden birini yapıp kapışıyordum. Asıl korkunç olan yarı uyanıkken yatak dışındaki her yeri uzay olarak görmemdi.

Ben sokakta kayboluyorum. Koşuyorum sonra kendi montunu yerde ıslak bir şekilde görüyorum. Islak olmasına rağmen giyiyorum onu. Annemi arıyorum sokaklarda. İnsanlara soruyorum böyle böyle gördünüz mü diye? Birine sorduğumda annem çıkıyor ve ben anne sonunda buldum seni diyorum ama o sen kimsin ya deyip koşup uzaklaşıyor oradan. Benim nefesim daralıyor. Sonra arkama sırtüstü yere düşüyorum. Yorgunluktan ayağa kalkamıyorum. Kulaklarım çınlıyor. Çınlamayı gerçek hayatta da hissediyorum. Sonra çınlamalar beni uyandıracak kadar artıyor. Ve sadece 2 saat uyumuş olmama rağmen çok dinç uyanıyorum. Gözüm yaşlanıyor ama sebebi duygusal değil. Bi kere mutfakata tabak düşmüş ben rüyamda hırsız girdi sanıp uyanmaya çalışıyorum. Sadece 40 dk uyku ile kalıyorum. Güne başlıyorum. Kulaklarım çınlıyor.

Five Nights at Freddy's, en çok korktuğum oyunlardan bir tanesi. Rüyam da şu şekilde:

Odamda yatağın içindeyim. Etraf zifiri karanlık. Sonra bir kapı sesi duydum. Eve hırsız girdiğini düşündüm. Uyur taklidi yaparsam bana zarar vermezler dedim ama göz ucuyla baktım. Ardından bana gelmekte olan bir çift kırmızı ışık gördüm. İyice yaklaştı, ben de iyice korkmuştum. Baktığımda Bonnie olduğunu fark ettim. Ağzını açtı, "İmdaaaat!" diye bağıramadan tam boynumdan ısırdı. Ağzımda kan tadıyla dehşetle uyandım.

Bana daha çok tansiyonun oynuyormuş gibi geldi🙂
Bana daha çok tansiyonun oynuyormuş gibi geldi🙂
Reis bazen farkında olmadan nefesimi tutuyorum uyurken uyku apnesi gibi bir şey ama ne tesadüfse rüyalarımda genelde yere düşmem ile nefesimi tuttuğumu hissetmem paralel gelişiyor. Çok gerçekçi ama beyinciğim dengeyi kaybediyor ve küt diye sırtüstü rüyada yerdeyim.
Five nights at freddy's, en çok korktuğum oyunlardan bir tanesi. Rüyam da şu şekilde:

Odamda yatağın içindeyim. Etraf zifiri karanlık. Sonra bir kapı sesi duydum. Eve hırsız girdiğini düşündüm. Uyur taklidi yaparsam bana zarar vermezler dedim ama göz ucuyla baktım. Ardından bana gelmekte olan bir çift kırmızı ışık gördüm. İyice yaklaştı, ben de iyice korkmuştum. Baktığımda bonnie olduğunu fark ettim. Ağzını açtı, "imdaaaat!" Diye bağıramadan tam boynumdan ısırdı. Ağzıma kan tadı geldi ve dehşetle uyandım.

Kan tadı gelmesi gerçekten dikkate değer bir detay insan zihninin rüyada ne kadar aktif olduğunu gösteriyor. Ben bir kere rüyamda alkol alıyordum. Uyandığımda ağzımda o malûm tat vardı.

Yazabilir misiniz merak ettim :D
Bu olayın üstünden birkaç yıl geçti o yüzden bazı yerleri hatırlayamıyorum.
Neyse işte ben yatağa yatmışım abim var yan yatakta, tam uyuyacağım sonra bir ses geldi kulağıma bir şey dedi. Arapça bir şey miydi adımı mı söyledi hiç hatırlamıyorum ama kalbim öyle bir atıyor ki yerimden de kalkamıyorum o korku falan çıldırdım yani sonra annemlerin yanına mı gittim veya biri banyoya gitti de bu durumdan mı faydalandım hiç hatırlamıyorum ama gerçekten korkudan çıldıracağım bir andı. Birde benimde kulağıma fısıldar gibi söylediler sadece benim duyabileceğim bir şekilde.

Ben genelde sırtüstü uyurum ve bu da uyku felci ihtimalini arttırır ama ben de bir keresinde -yaklaşık 2 sene önce- kulağıma "mutfakta bıçak yok, bıçaklar nerede?" Diye bir fısıltı geldiğini hatırlıyorum. Bilinç çok karmaşık ve neyi bilmediğimizi dahi bilemiyoruz.

Bir diğer rüyam hayvanat bahçesi gibi bir yerdeyiz. Ama şöyle bir şey açık hayvanat bahçesi. Yani siz belli bir yerdesiniz hayvanlar ise belli bir yerde ama olduğumuz alanlar açık. Neyse işte ben şimdi bir tane çanta buluyorum sonra biz timsahlardan kaçarken zürafa bizi kovalıyor ve benim çevremdeki herkesi öldürüyorken ben bir tane aracın altına girip saklanıyorum. Sonra bana ''ver onuğğ'' gibi bir şey söylüyor. Bende çantayı açıyorum içinde tüm vücudu parçalanmış bir yavru köpek. Psikolojim alt üst oldu.

Geri
Yukarı