Görev Yöneticisi ve CPU-Z RAM tipini farklı gösteriyor

AdemFerr

Centipat
Daha fazla  
1676810967370.png

1676810978473.png

Görev yöneticisi'nde DDR2, CPU-Z'de DDR3 gösteriyor. Ama 667 MHz DDR3 olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartiniz nedir?
Başta combo anakart olabilir, belki o yüzden Windows şaşırmıştır diye düşündüm ama bende bu şekildeyken sizde DDR yazması ilginç. RAM'i Google amcaya sorunca sonuçları yanlış anlamıyorsam Micron değil de CSX tarafından üretildiğini görüyorum. Bu da bana sahte ürüne girilmiş cins bilgiler sonucunda yaşanan bir yanlış anlaşılma yaşandığını düşündürüyor.

1676812614194.png

Son düzenleme:
Anakartiniz nedir?
Başta combo anakart olabilir, belki o yüzden Windows şaşırmıştır diye düşündüm ama bende bu şekildeyken sizde DDR yazması ilginç. RAM'i Google amcaya sorunca sonuçları yanlış anlamıyorsam Micron değil de csx tarafından üretildiğini görüyorum. Bu da bana sahte ürüne girilmiş cins bilgiler sonucunda yaşanan bir yanlış anlaşılma yaşandığını düşündürüyor.

Eki Görüntüle 1675169

1676812675422.png

1676812698267.png

1676812738895.png

Eaglelake diye geçiyor. Bilgisayar 2010 model falan eski bir bilgisayar yani ne olabilir burada? Üreticisi, sürümü falan da yazmıyor.

Dosya Ekleri

• 1676812742200.png
    1676812742200.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 13
Exper, Casper tarzı ürünlerden orijinal üretici adını silip kendi adını yazmak için uğraşan firmalarin bilgisayarları gibi duruyor. Belki de sahtedir. Ben olsam hiç ugrasmazdim.
Eagle Lake hem DDR2 hem DDR3 belleklerle çalıştığı için yardımcı olmuyor.

Konuyu açma nedeniniz RAM DDR sürümü. Neden öğrenmek istediğinizi belirtirseniz daha güzel alternatifler çıkabilir ama sizin yerinizde olsam kasanın içini açar, anakartin üzerinde yazması gereken anakart modeli ve RAM üzerindeki etikete bakıp anakartimi ve RAM'imi ogrenirdim.

Exper, Casper tarzı ürünlerden orijinal üretici adını silip kendi adını yazmak için uğraşan firmalarin bilgisayarları gibi duruyor. Belki de sahtedir. Ben olsam hiç ugrasmazdim.
Eagle Lake hem DDR2 hem DDR3 belleklerle çalıştığı için yardımcı olmuyor.

Konuyu açma nedeniniz RAM DDR sürümü. Neden öğrenmek istediğinizi belirtirseniz daha güzel alternatifler çıkabilir ama sizin yerinizde olsam kasanın içini açar, anakartin üzerinde yazması gereken anakart modeli ve RAM üzerindeki etikete bakıp anakartimi ve RAM'imi ogrenirdim.

Yani merak ettim özel bir sebep yok. Birinde 2 birinde 3 yazıyordu. Ürün corex zaten eski.

Yeni konular

Geri
Yukarı