Görev yöneticisindeki "program" nedir?

@Fıratt_To CCleaner indirin ve araçlar kısmına girin. Başlangıç ile alakalı bir şey olması lazım, tam hatırlamıyorum. Orada görürseniz silin. Gözükmesi lazım.

Başlatma menüsünde de gözükmüyor kafayı yiyeceğim.

CCleaner yazılımını tavsiye etmem. Avast satın aldıktan sonra arka planda çalıştırılan işlemler falan eklediler. Sistem izleme zımbırtısı gibi bir şey.

Autoruns bu iş için gayet yeterli ve daha basit. Lütfen konuya ilk yazılan mesajdaki bağlantıya gidin.
Deneyeceğim hocam.

CCleaner yazılımını tavsiye etmem. Avast satın aldıktan sonra arka planda çalıştırılan işlemler falan eklediler. Sistem izleme zımbırtısı gibi bir şey.

Autoruns bu iş için gayet yeterli ve daha basit. Lütfen konuya ilk yazılan mesajdaki bağlantıya gidin.

Onu da kullanabilir. CCleaner yazılımını temizlik için atmadım zaten. Başlangıçtan kaldırması için attım. Ben, öyle rahat bir şekilde kaldırmıştım.

Gözükmüyor kafayı yiyeceğim.

Burada gözüküyor mu?

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.

Autoruns bu iş için gayet yeterli ve daha basit. Lütfen konuya ilk yazılan mesajdaki bağlantıya gidin. O yazılım ile kaldırılan ve kalıntısı bırakmış başlangıç öğelerini kaldırabilirsiniz.

Çözümünün basit olduğu bir konu için bu kadar pimpirik yapmaya da hiç gerek yok.

Yönetici olarak çalıştırdım CMD ekranı geldi gitti.

Onu da kullanabilir. CCleaner yazılımını temizlik için atmadım zaten. Başlangıçtan kaldırması için attım. Ben, öyle rahat bir şekilde kaldırmıştım.

Burada gözüküyor mu?

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.
Gözükmüyor hocam.

@408157 Gelişmiş bir kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir mi?

Dosya silinmiş herhalde devre dışı da bıraktım bir şey olmaz herhalde değil mi?

@Fıratt_To ben, virüs olduğunu baştan beri düşünmedim. Silinen bir yazılımın kalıntısıydı ya da bir programın hatasıydı yüksek ihtimal. Nasıl kaldıracağını söyledim ama hiçbir şey işe yaramadı. Aynı hatayı ben yaşadığım zaman kolayca çözmüştüm. Aklıma farklı bir yöntem gelmiyor.

Hocam yardımcı olmadı ama artık yapacak bir şey yok kalsın böyle bir zararı da olmaz herhalde.

@408157 yine de yardımların için çok teşekkür ederim.

Autoruns rehberini deneyin, ilk mesajımda attım.

Program'ın çoğalması, kurup kaldırdığınız ve kaldırma sırasında Startup görevini silmeyen uygulamalardan kaynaklı. Sorunu çözmek için kurduğunuz bir uygulama da aynı şekilde startup girdisini temizlememiş ve bu sebeple program olarak görünüyor. Autoruns kullanın.

Autoruns rehberini deneyin, ilk mesajımda attım.

Program'ın çoğalması, kurup kaldırdığınız ve kaldırma sırasında startup görevini silmeyen uygulamalardan kaynaklı. Sorunu çözmek için kurduğunuz bir uygulama da aynı şekilde startup girdisini temizlememiş ve bu sebeple program olarak görünüyor. Autoruns kullanın.

Hocam denedim CMD ekranı geldi gitti birazdan tekrar deneyeceğim.

@Dutchman Hocam sarılardan yukarıda 2 tane vardı onları sildim "program" ın 1 tanesi Görev Yöneticisi'nden gitti. Ancak 1 tanesi durmaya devam ediyor ve bu aşağıdaki şeyleri de silemiyorum. Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Hocam denedim CMD ekranı geldi gitti birazdan tekrar deneyeceğim.

@Dutchman Hocam sarılardan yukarıda 2 tane vardı onları sildim "program" ın 1 tanesi Görev Yöneticisi'nden gitti. Ancak 1 tanesi durmaya devam ediyor ve bu aşağıdaki şeyleri de silemiyorum.Eki Görüntüle 1444868
Onlar sistem bileşeni olduğu için silinmiyor.

Geri
Yukarı