Görev yöneticisindeki "program" nedir?

Fıratt_To

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Görev yöneticisinde böyle bir şey buldum. Bu nedir tam olarak?
Kaspersky ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,5 KB · Görüntüleme: 714

Autoruns ile analiz yapabilirsiniz. Rehberi mevcut.

Bir programın kalıntısı. CCleaner ile başlangıçtan silebilirsiniz ya da Revo Uninstaller'in otomatik başlatma yöneticisi ile silebilirsiniz. Virüs olduğunu düşünmüyorum. Aynısı benim başıma geldi. Program silerken Revo Uninstaller ile kaldırılması daha sağlıklı.

Bir programın kalıntısı. CCleaner ile başlangıçtan silebilirsiniz ya da Revo Uninstaller'in otomatik başlatma yöneticisi ile silebilirsiniz. Virüs olduğunu düşünmüyorum. Aynısı benim başıma geldi. Program silerken Revo Uninstaller ile kaldırılması daha sağlıklı.

Hocam bu program ben arksigner ve palma uygulamalarını indirdikten sonra çıktı. Çevrimiçi araya tıkladım kötü amaçlı nesne olabileceği söyleniyor.

O uygulamaları indirdikten sonra Kaspersky "şüpheli eylem engellendi" uyarısı verdi ancak virüs tespiti yoktu. Raporlara girdiğimde de herhangi bir şey yoktu. Uygulamaları düzgün şekilde kurabildim.

O uygulamaları indirdikten sonra Kaspersky "şüpheli eylem engellendi" uyarısı verdi ancak virüs tespiti yoktu. Raporlara girdiğim herhangi bir şey yoktu. Uygulamaları düzgün şekilde kurabildim.

Şüpheli eylem dediğine göre PUP olarak algılamış olabilir. Sildiğiniz zaman uninstaller uygulamaları ile silmediğinizden dolayı Görev Yöneticisi'nde kalıntısı kalmış olabilir.

Arksigner uygulamasından kaynaklanıyor büyük ihtimal kısıtlamalı gruba yerleştirilmiş.

Şüpheli eylem dediğine göre PUP olarak algılamış olabilir. Sildiğiniz zaman uninstaller uygulamaları ile silmediğinizden dolayı Görev Yöneticisi'nde kalıntısı kalmış olabilir.
Silmedim kurdum sadece.

Arksigner uygulamasından kaynaklanıyor büyük ihtimal kısıtlamalı gruba yerleştirilmiş.

Arksigner kendi sitesinden indirdiyseniz güvenilir uygulama bana göre. Kısıtlama yaptığı için Görev Yöneticisi'nde öyle gözüküyor olabilir. Tilt ediyorsa öyle gözükmesi, CCleaner ile başlangıç yerinden kaldırın ya da Revo Uninstaller'in başlangıç yöneticisi ile kaldırabilirsiniz.

Arksigner kendi sitesinden indirdiyseniz güvenilir uygulama bana göre. Kısıtlama yaptığı için Görev Yöneticisi'nde öyle gözüküyor olabilir. Tilt ediyorsa öyle gözükmesi, CCleaner ile başlangıç yerinden kaldırın ya da Revo Uninstaller'in başlangıç yöneticisi ile kaldırabilirsiniz.
Kendi sitesinden indirmiştim.

Bence de güvenilir ama neden böyle oldu anlamadım.

@408157 hocam az önce Görev Yöneticisi'nden baktım 2. "program" dosyası gelmiş. Bugün birkaç tane program sildim Revo unistaller ile tüm kalıntıları da temizledim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı