Göreve Abdestli Çıkın Demek Laikliğe Aykırı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla laikliğe karşı o kadar çok şey yaptılar ki. Evet bu yaptıkları da laikliğe karşı.

Dinden ne yarar gördük acaba?
Dinin bir faydası varsa eğer sadece bireye fayda eder. Devlete veya orduya dinin bir yararı olmamasını geçtim, aksine zararı vardır. Eğer bir odunun içine din çok fazla işlenirse o ordunu askerleri artık ülkesi veya milleti için değil, dini için savaşır. Türkiye henüz bu duruma gelmedi neyse ki. Gelseydi eğer Filistin - İsrail olaylarından sonra Türkiye İsrail ile yakın ilişki kurmaktan çekinirdi.

Ne yazık ki ülkemizde Laiklik çok yanlış anlaşılıyor ve çok yanlış yorumlanıyor.:(

Bakanlık çıkıp her sabah asker traş olurken abdeste alınacak öyle gezecek askerler yönetmelik çıkardık bu bir emirdir dese bu laikliğe aykırıdır evet haklısınız derim bir zorlamadır.

Ama bir abiniz olarak rica ediyorum bile diyemezsin tavsiyede bulunamazsın sen kimsin ki bu insanalra abdestli gezin diyorsun laikliğe aykırı. Saldırın bakana vurun kırın yaklaşımını yanlış buluyorum.

Nasıl yorumlamalıyız, siz anlatın bize?

Bakanlık öyle bir açıklama yaparsa ertesi gün tüm bakanlık istifa etmiş olur, ordu öyle başı boş yer değil. Savunduğu şeyin damarına basarsan, istifanı verdirir.

Diyemezsin, ordu dini emir/tavsiye almaz, alamaz. Ayrıca bakanı vururuz,kınarız. Biz halkız, konuşacağı şeyi 50 kere düşünüp söyleyecek.

Seni tanımıyorum senin hakkında nasıl tespit yapabilirim? Bazı kesimlere yönelik bir tespit.

Bana dediniz sandım moralim bozuldu. Birinin bana sahte Atatürkçü demesi kadar kötü bir şey olamaz. Ama dediğinizde haklısınız. Din ne kadar zararı varsa, sahte Atatürkçülüğünde o kadar zararı vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı