Göreve Abdestli Çıkın Demek Laikliğe Aykırı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinde bir şansınız var mesela namaza başladınız eğer bırakırsanız daha geri dönüşü yok çünkü ilk başta gelen tılsım daha gelmiyor bunu namaz kılanlar bilir.

Bu ülke laik bir ülke demiş, burası laik bir ülke ve şeriatçı bir ülke diyerek ayrılan 2 kısım var. Payzen'in paylaşımı burada bana daha karışık geldi. Sonuçta ülkeyi laik'lik ve şeriat'lık olarak kabul eden var ve bu ülke laik'lik ülkesi demek tabii ki de ortalığı ayaklandıracaktır. Soylu abiniz olarak tavsiyem diyerek dua'sız yola çıkmamayı arzulamış. Kesin bir dil kullanan Payzen olmuş bu durumda. Soylu yanlış birşey söylememiş, sonuçta çoğu askerimiz Müslüman, yerinde bir tavsiye olmuş abartılacak veya karşı çıkılacak bir mevzu değil. Diyelim laik bir ülke olsun, askerlerin dua ederek işe koyulmaları ile laik'liğin ne gibi bir bağlantısı var?

Ne dedin sen? Cehennemde görecen sen. Allah büyük!
PUAHAHAHAHAHAHAH
Kimsenin dini ile dalga geçme.
Bana göre din gibi bir olgunun devlette hiç olmaması lazım. Diyanet ısleri ne işe yarıyor?

Dini aşırı benimseyenlerin genelinin çevresine ve kendisine de bir faydasının olmadığını da görebilirsiniz.

Genelleme yapmak yanlış oldu. Ben dine bağlı yaşayan her işimi dine göre şekillendiren bir insanım. Fakat kararlarımı kendime veririm. Her şeyin farkındayım, dini kullananlarında farkındayım yapılan hainliklerinde farkındayım. Kendime de faydam var, ülke için en iyisini düşünüyorum e tabii kendim için de. Genelleme yapmak her konuya olmaz.

Hoca'nın biri cennette herşey kabul oluyor diyor. Biri de çıkmış Allah olmak istiyorum demiş anlık hoca 😑

Genelleme yapmak yanlış oldu. Ben dine bağlı yaşayan her işimi dine göre şekillendiren bir insanım. Fakat kararlarımı kendime veririm. Her şeyin farkındayım, dini kullananlarında farkındayım yapılan hainliklerinde farkındayım. Kendime de faydam var, ülke için en iyisini düşünüyorum e tabii kendim için de. Genelleme yapmak her konuya olmaz.
Bir insan, dine bağlı yaşayabilir ve hayatına dine göre şekillendirebilir. Ancak hiç kimse koskoca bir orduyu kendi inancına göre yönetmeye kalkamaz. Müslüman bir asker dua ederek göreve gidebilir, bunda en ufak bir sorun yok tabii ki. Ama dediğim gibi, tüm askerleri buna zorlamaya kalkarsan, laikliğe karşı gelmiş olursun.

Arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz isteyen abdestli gider isteyen abdestsiz ordunun çoğunluğu Müslüman olduğu için böyle demiş olabilir.

Bir insan, dine bağlı yaşayabilir ve hayatına dine göre şekillendirebilir. Ancak hiç kimse koskoca bir orduyu kendi inancına göre yönetmeye kalkamaz. Müslüman bir asker dua ederek göreve gidebilir, bunda en ufak bir sorun yok tabii ki. Ama dediğim gibi, tüm askerleri buna zorlamaya kalkarsan, laikliğe karşı gelmiş olursun.

Videoda zorlama var mı? Ben mi göremiyorum, abiniz olarak nacizane tavsiyem diyor. Ayrıca dediğim gibi ülkede 2 kısım var laikler ve şeriatçılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı