Görme engelli bizlere biraz daha saygı

Son zamanlarda görme yetim bir hayli zayıfladı. Renkleri ayırt edemiyorum ve parlaklık sanki sonuna kadar kısılmış telefonu görür gibiyim. Doktorlar düzelmeyeceğini, gözlük kullanırsam bir nebze iyi olacağımı söyledi. İşte iyiye gidiyordum aslında son şu 45 gündür gözlüğüm kırıldığından görme yetim de azalma başladı. Telefonumu kullanırken erişilebilirlik ile kullanıyorum ve kontrast yüksek, harfler büyük olarak kullanıyorum.
Size karşı yapılan tutumu doğru bulmuyorum fakat Astigmat, Miyop gibi göz bozukluklarına sahip olan kişiler ''görme engelli'' kategorisine girmiyor.
Benim de uzak görme bozukluğu olan Miyop'um var, ''ilerlediği takdirde sorun yaşayabilirsin'' gibi şeyler söylemişti doktor. Sizin gözlük kullanmamanız gözünüzü ilerletiyor, sağlık olduğu için gerekir ise bazı kurumlara başvurmalısınız.

Son düzenleme:
Ben de de ileri düzeyde Miyop var, ''biraz daha ilerlediği takdirde kör olabilirsin'' gibi şeyler söylemişti doktor. Sizin gözlük kullanmamanız gözünüzü ilerletiyor, sağlık olduğu için gerekirse bazı yerlere başvurarak halletmeye çalışmalısınız.
Evet hocam başvuru yaptım. İnşallah hal olucak.

İkinci olayda adam özür dileyebilirmiş ama ilk olayda evet göremiyorum diyebilirdin belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı