Biraz daha hoşgörülü olalım

iBatuJR

Hectopat
Daha fazla  
Bu forumda belli kalıplaşmış ve hoş olmayan sözler olduğunu düşünüyorum. Ama çok nadir denk geliyorum. Sadece anlayış istiyorum. Mesela ben R5 3600 ile i5 10400F'den hangisi daha iyi diye soruyorum. Bazı insanlar işte 10400F şöyle şöyle R5 3600 şöyle şöyle. Biri çıkıp geliyor bilgi veren arkadaşa "hocam nasıl bu kadar sakin olabiliyorsunuz" diyor. Ben çözemiyorum acaba insanların illaki "hııı olm slak slak konuşmayın 10400F yerine 3600'ü tercih eden de ne bileyim" demesini mi bekliyorlar? Arkadaşlar insanlar öğrenmek istiyor. Ben eskide buraya üye değilken parçaları araştırırdım. Bir de çok bilgi kirliliği olmadığı için sonuna Technopat yazardım. Mesela: RX 5500 XT nasıldır technopat" arkadaşlar sizden ricam lütfen yazı yazarken karşınızdakini de düşünün. Bir insan yoctopat iea ona bütçe belirtmedi diye kızmayın ya da kişinin sistemini tahmin ediyorum fotoğrafını atmayın. Sadece söyleyin "bütçe belirtirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz. Bu birazda aslında yeni katılanları anlama yazısı olabilir. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşünün, birini kibar bir biçimde bir şey anlatıyorsunuz ve adam şunu diyor: "Intel/AMD kraldır sen bilmezsin kalitesini!"
Siz ne yapardınız?
Kibar davranana kibar davranırız.

Düşünün, birini kibar bir biçimde bir şey anlatıyorsunuz ve adam şunu diyor: "Intel/AMD kraldır sen bilmezsin kalitesini!"
Siz ne yapardınız?
Kibar davranana kibar davranırız.

Az önce öyle bir şeyle karşılaştım :D. Technopat olduğunu hatırladım ve yazdıklarımı sakince sildim.

Toksitlik kanımızda var, yediden yetmişe.
Hocam ben Yoctopatlara bile bunları yapanlar var. Siz bilgisayar hakkında bilgi öğrenmeye çalışırken biri size toksiklik yaparsa rahatsız olursunuz. Kendi aramızda yapalım ama yeni gelenlere yapmayalım.

Geri
Yukarı