Görme engelli bizlere biraz daha saygı

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Bugün gratise gittim, saç kremi bakıyordum, ambalajları aynı olan bir markayı ayırt etmekte zorlandım. Bir tanesi şampuan diğeri saç kremiymiş bunu ayırt edemedim. Bir çalışandan yardım istedim çünkü görme konusunda astigmatım olduğundan küçük yazıları okuyamıyorum. Kız bana ayırt etmem için okudu. Bu sefer de fiyat ile ilgili destek istemek için seslendim. Bu sefer de başka birisi geldi. Bana ne dese beğenirsiniz? Görmüyor musun, okuma yazman yok mu diye sesini yükseltti. İnsanlar bana baktı ve gerçekten ben çok üzüldüm. Saç kremini alıp çıktım. Yolda eve giderken yayalar için kırmızı ışık yanıyordu. Bekledim. Beklerken arkamda bir adamın önünü kesmiştim. Sanırım bana argo kelime ile neyi bekliyorsun dedi diyemedim görme engelim var, yeşil ışığı bekliyorum. Biraz daha duyarlı olalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Astigmat gözlüğü kullanmıyor musunuz?
Yaklaşık 1 ay önce yatağımın üstüne koymuşum fark etmeden üstüne yatmışım ne yazık ki kırıldı alacak durumum yok ne yazık ki.

Bugün gratise gittim, saç kremi bakıyordum, ambalajları aynı olan bir markayı ayırt etmekte zorlandım. Bir tanesi şampuan diğeri saç kremiymiş bunu ayırt edemedim. Bir çalışandan yardım istedim çünkü görme konusunda astigmatım olduğundan küçük yazıları okuyamıyorum. Kız bana ayırt etmem için okudu. Bu sefer de fiyat ile ilgili destek istemek için seslendim. Bu sefer de başka birisi geldi. Bana ne dese beğenirsiniz? Görmüyor musun, okuma yazman yok mu diye sesini yükseltti. İnsanlar bana baktı ve gerçekten ben çok üzüldüm. Saç kremini alıp çıktım. Yolda eve giderken yayalar için kırmızı ışık yanıyordu. Bekledim. Beklerken arkamda bir adamın önünü kesmiştim. Sanırım bana argo kelime ile neyi bekliyorsun dedi diyemedim görme engelim var, yeşil ışığı bekliyorum. Biraz daha duyarlı olalım.
Hakkını savunman gerekiyor. Gratis'deki çalışana gözlerinin yakını görmediğini söyleyebilirsin.

Bugün Gratis'e gittim saç kremi bakıyordum ambalajları aynı olan bir markayı ayırt etmekte zorlandım bir tanesi şampuan diğeri saç kremiymiş bunu ayırt edemedim. Bir çalışandan yardım istedim çünkü görme konusu da astigmatım olduğundan küçük yazıları okuyamıyorum. Kız bana ayırt etmem için okudu. Bu sefer de fiyat ile ilgili destek istemek için seslendim. Bu sefer de başka birisi geldi. Bana ne dese beğenirsiniz? Görmüyor musun okuma yazman yok mu diye sesini yükseltti. İnsanlar bana baktı ve gerçekten ben çok üzüldüm. Saç kremini alıp çıktım. Yolda eve giderken yayalar için kırmızı ışık yanıyordu. Bekledim. Beklerken arkamda bir adamın önünü kesmiştim sanırım bana argo kelime ile neyi bekliyorsun dedi diyemedim görme engelim var yeşil ışığı bekliyorum. Biraz daha duyarlı olalım.

Cidden çok kötü bir durum ülkede empati ve çabuk sinirlenme sorunu var.

Cahil Türk insanı ne beklersin.
Cahillik değil bu kötülük.
Cahillik bilgisizlikten gelir kötülük ise karakterseldir.

Hocam elimden birşey gelmiyor. Gözlerinizin sadece %1 bile iyileşme ihtimali varsa bile iyileşmenizi en içten duygularımla dilerim.

Geri
Yukarı