Göz yorgunluğu

Haine

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bilgisayar kullanırken yaşadığım göz yorgunluğunu nasıl önleyebilirim? Birçok insan göz yorgunluğundan dolayı performans kaybı olmadan saatlerce bilgisayar üzerinde bir şeyler yapabiliyor. Ben göz yorgunluğum yüzünden sürekli performans kaybı düşünememe odaklanamama gibi sorunlar yaşıyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Bazı uygulamalar ekranın maviliğini azaltıyor (mavi ışık filtresi), göz daha az yoruluyor. Ben de hem telefonda, hem bilgisayarda kullanıyorum. Eski haline çevirince cidden çok mavi görünüyor. İşe yarıyor mu dersen, biraz.

Abi gözün çok yorulduğu zaman gözlerini kapat demlenmiş çay yapraklarını koy 5-10 dakika bekle göz ağrısı, sancı falan hiç kalmıyor deneyince anlarsın demek istediğimi.

Hep olan bir durum, ufak tefek çözümler var ama herkeste işe yaramama olasılığı var tabi.
  • Tüm tarayıcıları ve Windows'u karanlık moda ayarlayabilirsiniz.
  • Aynı şekilde arama motoru sayfasını karanlık tema olarak seçebilirsiniz.
  • Mavi ışık koruması sağlayan gözlük alıp kullanabilirsiniz, yıllar önce göz doktorum vermişti bana ama tam etkisini/koruma gücünü bilemiyorum.
  • Windows'taki Gece Işığı kullanılabilir.
Bir de şurayı bir inceleyin, kendi fikirlerini belirtenler ve mantıklı olduğunu düşündüklerim mevcut.

Bilgisayar Kaynaklı Göz Yorgunluğu

Yeni konular

Geri
Yukarı