Gözcü Promotion Çalışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

261538

Megapat
Makaleler
98
Uzun bir aranın ardından yeni bir çalışma ile sizlerleyim. @Eray T

Yapıcı her türlü eleştiriye ve fikre açığız, güzel şeyler gelirse bu bağlamda kullanabiliriz.

Single.png

Gözcü1.png

Gözcü2.png

Gözcü3.png

Gözcü4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1623835702232.png
1623835719831.png

Hizalamaların hepsi patlamış, hemen hemen tüm görseller aynı.

1623835749106.png

Baloncukların içerisindeki metinlerin hizalaması yanlış

Renk seçimi meh. Yakın tonlar kullanılmış. Kontrast oluşturacak bir şey yok.

Yuvarlatılmış köşelerin içerisine sivri köşeli görseller yerleştirilmiş, yanlış. İlla ki yapacağım deniyorsa içerideki görselin etrafına çerçeve misali bir stroke atılabilir.

1623835910452.png

Çerçeve (sanırım çerçeve) hizalamalarında problem var.

1623836057140.png

Safe zone uzunlukları birbirinden farklı.

Kullanılan fontlarda bir bütünlük yok. Her biri ayrı telden çalıyor. Serifli serifsiz fontlar beraber kullanılmış, harfler arası boşluklar farklı. Font büyüklüklerinde veya kalınlıklarında bir kontrast yok, bilgilendirmeden tanıtıma hepsi aynı duruyor.

Amatör bir çalışma olarak değerlendireceksek 6.5/10. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
@OMFG EPIC
  1. Aslında çalışmanın final hali bu değil, @Eray T ön fikir istediği için biraz erkenden paylaştım. Hizalama konusunda her yerde hizalama işlemi uygulanmadı. Bir yerde programın hizalama sistemine yanlış diyorsunuz, buna tamam deyip geçiyorum.
  2. Programın çerçevelini ben de oval yapmasını biliyorum, fakat programı indiren kişide yanlış bir görüş oluşturacaktır. Resim görsellerinin bulunduğu kısım için ufak bir düzenlememiz zaten olacak. Aslında bu çalışma ön sunum şeklinde, ana konuda belirtsem daha iyi olabilirdi.
Diğer yorum yapan arkadaşlara da teşekkürler. Bu arada yeni sürüm bugün, yarın geliyor :)

@OMFG EPIC
  1. Aslında çalışmanın final hali bu değil, @Eray T ön fikir istediği için biraz erkenden paylaştım. Hizalama konusunda her yerde hizalama işlemi uygulanmadı. Bir yerde programın hizalama sistemine yanlış diyorsunuz, buna tamam deyip geçiyorum.
  2. Programın çerçevelini ben de oval yapmasını biliyorum, fakat programı indiren kişide yanlış bir görüş oluşturacaktır. Resim görsellerinin bulunduğu kısım için ufak bir düzenlememiz zaten olacak. Bunu ana konuda belirtsem iyi olabilirdi.
Diğer yorum yapan arkadaşlara da teşekkürler. Bu arada yeni sürüm bugün, yarın geliyor :)
Programın hizalama sistemi en yakın layerdan almıyor, o yüzden problem oluşuyor olabilir.

Ben size programın çerçevelerini oval yapın demedim, oval ve köşeli bir arada gitmez dedim. Ya tamamı oval olacak ya da tamamı köşeli. Ya da çerçeve tasarımı tamamen değişecek.

Son düzenleme:
Sanırım proje öldü, @Eray T forumdan ayrıldı. Önü açık bir projeydi ☹️.
Evet, şimdi baktım ve kullanıcı adını da değiştirmiş. Bir süredir göremiyordum kendisini Sosyal'de. Normalde güvenlik konularında ve teknik konularda karşılaşırdık sık sık. Ne olduğuna dair bilgisi olan var mıdır ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı