Gözde Bulanıklık

M

Mehmet Unsal

Ziyaretçi
Arkadaşlar kitap okuduktan, telefona baktıktan sonra farklı yerlere bakınca gözünüzde bir bulanıklık gibi şeyler oluyor mu?

Dediğimi yanlış anlamış olabilirsiniz böyle iyice odaklanıyorsunuz 15-30 dk arası deftere yazı yazarken falan veya telefonda birşeylere bakıyorsunuz iyi görmek için konsantre oldunuz odaklandınız sonra aradan zaman geçti uzaktaki yerleri hafif bulanık görüyorsunuz.
Örn; Sınıfta bayağı yazı yazdım derste, sonra tahtaya baktığımda ise hocanın yazdıklarını çözünürlüğü düşük ekran gibi gördüm ve belli bir müddet sonra normale döndü.

-Doktora da gitmedim değil gittim, birkaç şey yaptı sonra bir problem yok istersen gözlük verelim dedi.

Dediğimi yanlış anlamış olabilirsiniz böyle iyice odaklanıyorsunuz 15-30 dk arası deftere yazı yazarken falan veya telefonda birşeylere bakıyorsunuz iyi görmek için konsantre oldunuz odaklandınız sonra aradan zaman geçti uzaktaki yerleri hafif bulanık görüyorsunuz.
Örn; Sınıfta bayağı yazı yazdım derste, sonra tahtaya baktığımda ise hocanın yazdıklarını çözünürlüğü düşük ekran gibi gördüm ve belli bir müddet sonra normale döndü.

-Doktora da gitmedim değil gittim, birkaç şey yaptı sonra bir problem yok istersen gözlük verelim dedi.
Tıp bilgim maalesef o kadar kapsamlı değil. Belki de gözlüğü denemelisin ?

Aynı sorun bende de var. 30-35 dakika boyunca başka bir yere bakmadan kitap okusam, yazı yazsam veya telefon oynasam kafamı kaldırdığımda 10 metre ileriyi bulanık görüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı