Gözlerimizi neden ovalamamalıyız?

Göz ovalamak şöyle oluyor:
1608318196476.png
1608318203201.png
1608318208049.png
Videoda da böyle yapılıyor, bu yanlış. Gözünüz kaşınırsa en kötü eliniz tersini göz çukurunuza bastırmadan sürün. Ayrıca göz çevresine de masaj yapabilirsiniz, sanırım en zararsızı bu.

Gözünüze nasıl olursa olsun dokunmanın zararı var. En basitinden, sadece dokunmanın fiziksel olarak çok bir zararı olmasa da elinizdeki mikroorganizmaların gözünüze geçmesini sağlıyorsunuz.

Bugün bu konuyu acı bir şekilde deneyimlemiş bulunuyorum. Göz için kontrole gitmiştim, miyop ve astigmat çıktı. Kornea topografisi sonrasında da keratokonus teşhisi konuldu. Maalesef tıpta tedavisi bulunmuyor. Bu yüzden gözlerinize iyi bakmanızı öneririm. Kendim başka tedaviler ile iyileştirmeyi deneyeceğim. Zira hayallerimden vazgeçmek gibi bir niyetim yok. 😁

Bugün bu konuyu acı bir şekilde deneyimlemiş bulunuyorum. Göz için kontrole gitmiştim, miyop ve astigmat çıktı. Kornea topografisi sonrasında da keratokonus teşhisi konuldu. Maalesef tıpta tedavisi bulunmuyor. Bu yüzden gözlerinize iyi bakmanızı öneririm. Kendim başka tedaviler ile iyileştirmeyi deneyeceğim. Zira hayallerimden vazgeçmek gibi bir niyetim yok. 😁

Ben de göz çizdirdim. 2 aydır dokunmuyorum gözüme... Geçmiş olsun.

Ben de göz çizdirdim. 1 aydır dokunmuyorum gözüme... Geçmiş olsun.
Teşekkür ediyorum. Normalde net görüyordum, görme problemim yoktu, öylesine kontrole gitmiştim neler çıktı, iyi ki gittim diyorum. Doktorun gösterdiği harflerin %90'ını okuyamadım. Gözlüğün de tedaviye bir etkisi olmadığı için kullanmamayı tercih ettim. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı