Gözümde arpacık çıktı

Just Gamer

Picopat
Yer
Gakkoşlar Diyarı Elazığ
Daha fazla  
Merhaba. Dün maçtayken gözüm çok kaşındı. Geçmedi elimle bayağı bir kaşıdım bugün çok ağrıdı gözüm. Şimdi bu saatte koskaca bir arpacık var. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Ne yapabilirim evde tedavi için? Ne kadar sürede geçer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcak su ile üstüne bastırabilirsin. Veya direkt eczaneye gidip kremini alabilirsin.

Hocam tahmini kaç güne geçer ayrıca selezyon ile karıştırılabilir mi ağrı var göz kapayıp açınca gözün altında hafif şişlik.
T

Sağlık ocağı genel olarak normal düzeydeki hastalıklara bakar diye biliyorum. Gitseniz bile sizi göz hastanelerine veya devlet hastanelerine gönderir diye düşünüyorum.

Peki tedavi şekli nasıl olur krem, merhem veya göz damlası falan mı verilir bir de tahmini kaç günde geçer.

Merhaba. Dün maçtayken gözüm çok kaşındı. Geçmedi elimle bayağı bir kaşıdım bugün çok ağrıdı gözüm. Şimdi bu saatte koskaca bir arpacık var. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Ne yapabilirim evde tedavi için? Ne kadar sürede geçer?

Dışarıda maç ve benzeri şeyler yaparken, yani elinizin fazla kirlendiği şeyleri yaparken, elinizi yıkıyana dek gözünüze sürmemeye çalışırsanız daha iyi olur, çünkü gözünüze kir, mikrop vb. şeyler bulaştırabilirsiniz.

@Just Gamer hastaneye gideceksin, arpacık yeni çıktıysa sana reçete yazacak ve ilaçlarını alıp kullanacaksın. Doktor sana söyler nasıl kullanacağını. Eğer arpacık 2-3 haftadır varsa ameliyat gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı