Gözümü kapatınca ''göz yüz'' görüyorum

Ghostly1

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Gözümü kapatınca karanlık olunca göz yüz görüyorum. Neden? Şizofren mi oldum? Çok korkuyorum ve okb takıntılarım var.

Bir insana baktıktan sonra gözlerinizi kapatıncamı oluyor.

Göz yüz ne demek bilmiyorum ama şizofren karşısında biri yokken olmayan biriyle konuşmak değil miydi?
İçindeki kişilerle konuşmak, şeytan gibi. Tabii bu gerçek değil şizofreni hastalarının içinde farklı kişilikler yok aslında. Mesela biri size doğru gelip bir şey söylüyor ve içinizdeki kişi bunun bir tehlike olduğunu seni öldüreceğini söylüyor ve şizofreni hastası öldürüleceğini düşünüyor.

Selam arkadaşlar. Gözümü kapatınca karanlık olunca göz yüz görüyorum. Neden? Şizofren mi oldum? Çok korkuyorum ve okb takıntılarım var.
Selamlar arkadaşım. En doğrusu bir profesyonelden görüş ve tavsiye alman olacaktır korkuların ve takıntıların konusunda. Samimiyetimize güvenerek bu konuyu açtın ama emin ol internet ortamı sana çözüm sunmaz... Bir hastanenin ilgili biriminden randevu alarak kaygıların konusunda iyi bir başlangıç adımı atabilirsin. 🙏

Burada seni anlayacak insan bulmak epey zor olur. Üstteki yorumlardan görüldüğü üzere ise kaygılarını azaltmayı beklerken birdenbire daha fazla tetikleyebilirsin de. O yüzden dediğimi bir değerlendir :)

Geri
Yukarı