Uyuyacakken her gözümü kapattığımda kabuslar görüyorum

ardasd

Hectopat
Daha fazla  
Senaryoyu şöyle anlatayım. Okula gidiyorum, tatilse de ya dışarı çıkıyorum ya da bilgisayar da takılıyorum. Ama istisnasız her gece uykum geldiğinde kafamı yastığa koyuyorum ve gözümü kapatıyorum bir 20 30 saniye geçiyor ve kabus görmeye başlıyorum. Her gece farklı bazı gecelerde benzer kabuslar görüyorum. Bir yandan gözümün önünde o kabus geçiyor ama ben uyanığım yani biliyorum gözümü açıyorum gidiyor ama yeniden kapattığımda durmadan devam ediyor. Ve ben rüyayı görürken bazen de önümü de görüyorum yani gerçek hayattaki önümü. Geceleri korkudan uyuyamaz oldum çünkü korkutucu kabuslar bazı geceler ağlayacak duruma geliyorum. Oysaki normal hayatta asla kolay kolay ağlamam. Çare arıyorum gerçekten hayatımı altüst eden bir durum.

Uyku felci geçiriyor olabilir misiniz? Ben de her gece kabuslar görüp odamda sesler duyuyordum, nefes alma ve gerici müzik sesi falan. Yatmadan önce 3 kere Ayet-El Kürsi okumaya başladığımdan beri görmüyorum. Bence bir dene.

Uyku felci geçiriyor olabilir misiniz? Ben de her gece kabuslar görüp odamda sesler duyuyordum, nefes alma ve gerici müzik sesi falan. Yatmadan önce 3 kere Ayet-El Kürsi okumaya başladığımdan beri görmüyorum. Bence bir dene.
Uyku felciyle alakası yok yaşadığımın onu da yaşadım çok, ama farklı bundan. Direk kabus görüyorum yakınlarımın korkutucu hallerini vesaire. Tavsiye için teşekkürler fakat inanmıyorum.

Uzman bir hekime görünmek yerine internetten yardım aramaya çalışmanız, akıntıya karşı suyu durdurmaya benzer. Kürek çekmekten de beter bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psikiyatristten yardım al. Bana uyumadan rüya görüyormuşsun gibi geldi. Son zamanlarda kötü olay(lar) yaşadın mı?

Uzman bir hekime görünmek yerine internetten yardım aramaya çalışmanız, akıntıya karşı suyu durdurmaya benzer. Kürek çekmekten de beter bir durum.
Belki aynı şeyleri yaşayıp atlatmış birisi nasıl geçtiğini söyler de kolay yoldan geçer diye yapıyorum bunu. Ve aileme bu konuyu açarsam ne triplere girdin bir şey olmaz diye köşeye atıcaklar beni. İzin bile vermezler kısacası uzman birisine gitmeme.

Psikiyatristten yardım al. Bana uyumadan rüya görüyormuşsun gibi geldi. Son zamanlarda kötü olay(lar) yaşadın mı?
Evet uyumadan rüya görüyorum gibi geliyo bana da bazenleri otururkende yaşıyorum. Yaklaşık 1 yıldır kötü olaylar peşpeşe beni buluyor. Belki de onların etkisindeyimdir.

Belki aynı şeyleri yaşayıp atlatmış birisi nasıl geçtiğini söyler de kolay yoldan geçer diye yapıyorum bunu. Ve aileme bu konuyu açarsam ne triplere girdin bir şey olmaz diye köşeye atıcaklar beni. İzin bile vermezler kısacası uzman birisine gitmeme.

Evet uyumadan rüya görüyorum gibi geliyo bana da bazenleri otururkende yaşıyorum. Yaklaşık 1 yıldır kötü olaylar peşpeşe beni buluyor. Belki de onların etkisindeyimdir.
Uzman bir doktordan destek almalısın. Ailen de bunu anlayışla karşılamalı. Diğer türlü bu sorunun çözümü zor gibi duruyor. Kendin de atlatabilirsin ama emin değilim, atlatamayabilirsin de.

Uzman bir doktordan destek almalısın. Ailen de bunu anlayışla karşılamalı. Diğer türlü bu sorunun çözümü zor gibi duruyor. Kendin de atlatabilirsin ama emin değilim, atlatamayabilirsin de.
Bilmiyorum Hocam ailem en ufak olayda bile 0 anlayış gösteriyor. Bu konuyu birkaç ay önce söylemiştim bu kadar şiddetli değilken ama sonuç hüsran. Zorda olsa atlatmaya çalışıcam artık.

Benzer bir durum banada oluyor. Uykuyla uyanıklık arasında , tam uykuya geçmeden önce hayal mayal şeyler görüyorum , bazen bana yazılmış bir şarkı bazen kabusa benzer şeyler , 11 nas 11 felak oku ve dayanamayacak duruma gelirsen uyumadan önce abdest al abdestli uyu.

Geri
Yukarı