GOLD, Satılan İşlemciler Paralel İthalat mı?

Hocam kesinlikle almayın. Gold güvenilir değil. Bazı ürünleri kaçak mıdır nedir bilmiyorum yaklaşık 7 arkadaşım telefon aldılar, telefonda sıkıntı çıktı ve garanti kapsamına girmiyor vs diye bahane uydurup geri yolladılar.

Bi' bit yeniği var bu zincirde.

Telefonlarda az çok sorunlar çıktığını, paralel ithalat olduğunu bende biliyorum dostlar. Merak ettiğim bu OEM bölümünde, işlemci de sıkıntı çıkar mı diye :)

Öncelikle paralel ithalat telefonda sorun çıkacak diye bir şey yok.
Çakma telefon ayrı bir şey, paralel ithalat telefon çok ayrı bir şey.

Paralel ithalat olunca merdiven altında üretilmiyor bu işlemci veya telefonlar. Yani paralel ithalat ürünler bozuk olur diye bir söz söylemek pek doğru değil.
Paralel ithalat demek, aynı işlemcinin farklı firma tarafından ülkemizde satışa sunulması demektir.
Ve elbette bu ürünlerin bir garanti süresi var. Bu süre zarfında bir güvence verilmesi gerekiyor kullanıcıya.

İşte asıl dikkat etmeniz gereken nokta burası, satış sonrası hizmet verebilecek bir firma mı ?
Şahsen ben LG G2'mi almadan önce ithalatçı firmayı arayıp konuştum. İstanbul içinde de servisleri mevcut.

Yani paralel ithalat olayı, cihazı ilk alırken değil, aldıktan sonrasını ilgilendiriyor. O firma sana o güvenceyi sağlayabilecek mi ? Odak noktamız bu işte.

Ben paralel ithalat telefonumu alırken ne yaptım ? Kargo kapıma getirdi, açtım kontrol ettim. Belli bir şarj oranı ile gelir zaten.
Sıkıntı yok, teslim aldığıma dair imzamı atabilirim. Daha sonra bir sıkıntı yaşarsam servis nerede biliyorum.

Ve son olarak işlemci konusuna değineyim, yapacağın şey çok basit, arayıp yetkili birinden bilgi almak.
Çünkü sitede hiçbir bilgi verilmemiş. Gerçi pek sanmam paralel ithalat falan olacağını. Sen yinede ara ve emin ol.

Öncelikle paralel ithalat telefonda sorun çıkacak diye bir şey yok.
Çakma telefon ayrı bir şey, paralel ithalat telefon çok ayrı bir şey.

Paralel ithalat olunca merdiven altında üretilmiyor bu işlemci veya telefonlar. Yani paralel ithalat ürünler bozuk olur diye bir söz söylemek pek doğru değil.
Paralel ithalat demek, aynı işlemcinin farklı firma tarafından ülkemizde satışa sunulması demektir.
Ve elbette bu ürünlerin bir garanti süresi var. Bu süre zarfında bir güvence verilmesi gerekiyor kullanıcıya.

İşte asıl dikkat etmeniz gereken nokta burası, satış sonrası hizmet verebilecek bir firma mı ?
Şahsen ben LG G2'mi almadan önce ithalatçı firmayı arayıp konuştum. İstanbul içinde de servisleri mevcut.

Yani paralel ithalat olayı, cihazı ilk alırken değil, aldıktan sonrasını ilgilendiriyor. O firma sana o güvenceyi sağlayabilecek mi ? Odak noktamız bu işte.

Ben paralel ithalat telefonumu alırken ne yaptım ? Kargo kapıma getirdi, açtım kontrol ettim. Belli bir şarj oranı ile gelir zaten.
Sıkıntı yok, teslim aldığıma dair imzamı atabilirim. Daha sonra bir sıkıntı yaşarsam servis nerede biliyorum.

Ve son olarak işlemci konusuna değineyim, yapacağın şey çok basit, arayıp yetkili birinden bilgi almak.
Çünkü sitede hiçbir bilgi verilmemiş. Gerçi pek sanmam paralel ithalat falan olacağını. Sen yinede ara ve emin ol.

Garanti konusunda güvence verip, durumu anlatırsa sorun yok diyorsun yani Gökhan? Paralel ithalat olması üründe farklı bir durum söz konusunu geliştirmiyor, o konuda sorun olmaz diyorsun güven açısından? Zaten ben internet sitesinden değil de, burada mağazası var gidip elden almayı düşünüyorum.

Merak etme o işlemci demir-çelik fabrikasında üretilemiyor :) Üretildiği yer bellidir, yalnızca ülkemize getirip satışa sunan ve servis vazifesini üstlenen firma farklı olabilir ki hiç sanmıyorum. İntel Core i5 serisi işlemci yani bu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı