Gollum oyununun sistem gereksinimleri detaylandı ve RTX On videosu yayınlandı.

Herifler daha optimizasyon yapamıyor oyunu hiç yapamazlar herhalde.
Birde bu sıralar aşırı moda oldu böyle optimizasyonsuz oyunlar. Anlamadım yani gerek mi görmüyorlar. Sanırım herkes'de 4090'lar falan havada uçuşuyordur diye düşünüyorlardır Allah bilir. Allah akıl fikir versin ne diyelim bir ara optimizasyonlu oyun çıkar belki.

Ufak çaplı bir iş olsa neyse diyeceğim de Daedalic oyunu. Gollum'un suratı berbat. 2010 öncesi oyunlar karakter modellemede daha iyi. Grafikler genel olarak kötü. Oyun eğer yürüme simülatörü tarzı bir şeyse LoTR lore'unun boşuna kullanıldığı bir başka oyun olacak, hadi onu geçtim bir de bunlar var.
Mobil oyunlarda RTX mi? Harika.
Eski oyunların(Quake, Portal, Gollum) RT almadığını görmek güzel.
gibi bir sürü komik yorum var NVIDIA'nın videosunun altında.

Ben şu duruma anlam veremiyorum Rtx 3060 neden 60fps için öneriliyor aradaki 30fps farkını bu kartmı kapatacak 2000 serisine ne oldu çöp ettiler şimdiden diyecek söz yok.
2060 ile 3060 arasında taş çatlasın 17-18 fps var. En azından YouTube testlerinde öyle. 30 fps'i aralarında 15 fps fark olan bir kart nasıl kapatacak bilmiyorum vallahi. Tahminince onlarda bilmiyor random bir şeyler attırmışlar tutarsa artık.

Çevre detayları ne kadar iyi görünse de bu karakterler neden Playstation 3'den fırlama gibi. 2023 oyunlarının hiç birisi Metro Exodus Enhanced Edition ve Cyberpunk 2077'deki insan teni, saç sakal ve yüz kalitesinin yanından geçmiyor.

2023 denince beklediğim yüz, ten kalitesi buydu. Çıksa da iki grafik görsek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PS3'ü küçümsememek lazım hocam. Last of Us, GTA 5 gibi oyunlar o konsola çıktı. En basitinden PS4'e çıkan God of War'daki Kratos'un sakal detayları, RDR2 ve Last of Us Part 2 gibi oyunlar varken sözde yeni nesil olan ve PS5'e gelen bu oyunlar nasıl bu kadar kötü gözüküyor anlamak zor. Hadi bu oyun eski konsollara da geliyor. Bir kaç gün önce çıkan Star Wars tamamen yeni nesil bir oyun. Ona rağmen hem optimizasyon hem de görsel kalite anlamında ağız açık izlettirmiyor kendini.

Koca LOTR evrenine bir tane doğru düzgün RPG getiremediler ya pes... Kim "takar" Gollum'u!? Yine sinirlendim.
Gollum gibi bir karaktere yürüme simülasyonu haricinde ne yapabilirler ki?

Gollum gibi bir karaktere yürüme simülasyonu haricinde ne yapabilirler ki?
Kesinlikle. Elinizde Elfler, Numenor soyundan İnsanlar, Cüceler, Büyücüler falan var ama kalkıp Gollum'u baş karakter seçip bir de "grafik bastığınız" bir oyun çıkarıyorsunuz. Yazık.

PS3'ü küçümsememek lazım hocam. Last of Us, GTA 5 gibi oyunlar o konsola çıktı. En basitinden PS4'e çıkan God of War'daki Kratos'un sakal detayları, RDR2 ve Last of Us Part 2 gibi oyunlar varken sözde yeni nesil olan ve PS5'e gelen bu oyunlar nasıl bu kadar kötü gözüküyor anlamak zor. Hadi bu oyun eski konsollara da geliyor. Bir kaç gün önce çıkan Star Wars tamamen yeni nesil bir oyun. Ona rağmen hem optimizasyon hem de görsel kalite anlamında ağız açık izlettirmiyor kendini.

Grafikten ziyade büyüklüğü ve zengin içeriğe bakan Bethesda'nın Starfield'ı bile alayından güzel görünüyor. Ciddi ciddi hem kötü grafik hem de yüksek sistem gereksinimini nasıl beceriyor bunlar. 1 stüdyo da değil, alayı. CP77 o grafiklere yine iyi optimizasyon koydu, şunlara bak maksimum 2013 model oyun oynuyorsun istediği donanım 2030'dan geliyor.

eugjtlkm1cxa1 (1).jpg

Çevre detayları ne kadar iyi görünse de bu karakterler neden Playstation 3'den fırlama gibi. 2023 oyunlarının hiç birisi Metro Exodus Enhanced Edition ve Cyberpunk 2077'deki insan teni, saç sakal ve yüz kalitesinin yanından geçmiyor.

2023 denince beklediğim yüz, ten kalitesi buydu. Çıksa da iki grafik görsek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlk oyunda yürümekten baymıştım şu oyuna biraz gameplay ekleseler güzel olacak ama yine leş gibi bir şey geliyor bence.

Geri
Yukarı