GOM, Valve'dan telif yer mi?

LiBeRTuSs

Centipat
Makaleler
3
Yer
Adana, Türkiye
Sizce gom yani Global Offensive Mobile, Valve'dan telif yer mi? Oyun resmen CS:GO çakması bir çok haritası da aynısı. Ve oyun Google Play'a çıktı, Valve ile anlaşmış olduğunu bazı kişiler iddia ediyor. Fakat Valve'dan bir açıklama, tanıtma gelmedi. Bu işin sonu ne olacak?

Global Offensive Mobile, Gameplay:

Oyun Türkiye'de bulunmuyor ve Beta'da Vietnam'a açık şu an lık.

FilterKill

Decapat
Yer
Gielnor
Valve'ın 3. Parti bir geliştirici ile anlaşacağını hiç düşünmüyorum. Hele mobil oyunsa. Ayrıca buna gelene kadar aynı haritaları kopyalayan zibilyon tane oyun var. Bir yaptırımı olacağını sanmıyorum.

Edit: Sonradan gördüm, adından dolayı ve @Em1rh4n hocam sesleri de kopyaladıklarını söylemiş. O zaman yeme ihtimali var ama Valve sallar mı bilmiyorum.

KS
LiBeRTuSs

LiBeRTuSs

Centipat
Makaleler
3
Yer
Adana, Türkiye

Cilcuenca

Hectopat
Valve'ın 3. Parti bir geliştirici ile anlaşacağını hiç düşünmüyorum. Hele mobil oyunsa. Ayrıca buna gelene kadar aynı haritaları kopyalayan zibilyon tane oyun var. Bir yaptırımı olacağını sanmıyorum.

Edit: Sonradan gördüm, adından dolayı ve @Em1rh4n hocam sesleri de kopyaladıklarını söylemiş. O zaman yeme ihtimali var ama Valve sallar mı bilmiyorum.
Telif yalnızca ses dosyalarını barındırmaz. Valve tüm oyun haritalarının ayrı ayrı telif haklarına sahip. Hiçbir geliştirici kafasına göre haritayı silahları, sesleri doğrudan kopyalayıp bir oyun haline getirerek Google Play Store ve App Store'da yayınlayamaz. Eğer Valve'ın haberi yoksa mutlaka yaptırımı olur. Hukuki açıdan da olur.

Yukarı