Google arama motorundan nasıl içerik kaldırtılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Ben Google'dan benle ilgili içerikleri kaldırtmak istiyorum. Unutulma hakkımdan faydalanmak istiyorum. Yerel yasalar unutulma hakkı için birçok defa DMCA gönderdim ve silindi fakat, VPN kullanıldığı zaman yinede görünebiliyorlar. Yani sadece Türkiye IP'sinden siliniyor. Ben evrensel olarak sildirtmek istiyorum. Google dahil diğer tüm arama motorları da dahil. Bunu nasıl yapabilrim? Tehdit, şantaj, iftira ve çalınan kimlik bilgilerimi içermektedir.

Bu arada Google dahil, Google'a bağlı ve Google'a bağlı olmayan diğer tüm arama motorlarından da içerikleri uluslararası kaldırtmak istiyorum. Bu konuda profesyonel teknik yardım/öneri almak istiyorum.

Çözümün kesin ve kalıcı olması benim için önemlidir.

Son düzenleme:
Adres: Levent, eski buyukdere Cad. No: 209, 9th floor 4, 34394 İstanbul.
İmkanımız olunca, babamla beraber oraya gidip değerlendireceğiz. Teşekkürler. Ben tek başıma uzaklara gidemiyorum, otizm ile yaşamak zor gerçekten. Hayatım dört duvar arasında geçiyor. 12 Yıldır kısır döngü hayatım var ve hep aynı şeyleri yapmak beni asla sıkmamıştır.

Forumun kurallarına bağlı ya her şey. Mesela burada da hiçbir türlü içerik, mesaj veya profil silinmiyor. Ailen en başta seni internette yalnız bırakmamalıydı, yerinde olsam internete erişimimi kökten keser hayatıma devam ederdim.

@Autistic Boy Hocam peki dolaşsın internette size ne gibi bir zararı oluyor? Onların amacı sizi bu duruma düşürmek takmayın gitsin.
Forumun kurallarına bağlı ya her şey. Mesela burada da hiçbir türlü içerik, mesaj veya profil silinmiyor. Ailen en başta seni internette yalnız bırakmamalıydı, yerinde olsam internete erişimimi kökten keser hayatıma devam ederdim.

Hocam onu bende düşündüm ama bu yılda internetten uzak kalmak imkansız gibi bir şey.

@Autistic Boy Hocam peki dolaşsın internette size ne gibi bir zararı oluyor? Onların amacı sizi bu duruma düşürmek takmayın gitsin.

Hocam onu bende düşündüm ama bu yılda internetten uzak kalmak imkansız gibi bir şey.
Oluyor hocam zararı. Bakın ben birkaç ay önce, Discord grubuna katıldım. Ben seslendirme ve müzik, mixing mastering işlerine ilgi duyuyorum. Bir kızla tanıştım 24 yaşlarında, seslendirme yapan birisiydi. Kendisiyle baya konuştuktan birkaç gün sonra, baya anlaştık ve hatta bana seslendirme ile ilgili bir iş ayarlayacağını söylemişti. Ancak sonrasında, benim soyadımı merak etti çünkü daha iyi tanımak istedi. Bunu söylemek istemediğimi, bazı özel nedenlerim olduğu için anonim takılmak istediğimi söylediğim de, çevresine danıştı ve çevresindekilerden biri tesadüfen beni görmüş bir yerden, işte o kötü sitelerden falan. Bunu görünce hem kendi 5000 kişilik sunucusundan, hemde kişisel olarak benle iletişimi kalıcı olarak kesti. Böyle olmasını istemezdim ama hayatına çeki düzen ver dedi gitti yani... İmajım fazla kirletildi. Hiç olmadığı kadar hemde. Zor. Bu durumu babama anlatınca, babam o kıza hakaret etti haklı olarak sinirlendi yani.
İnsanların büyük çoğu bana değil, o sitelere güvenmeyi seçiyor. İnsanların "kanıt" niteliğinde sunduğu birçok şey çok güzel bir şekilde yalanlandı çünkü. İnsanlara laf anlatmak, aşırı yoruyor beni artık. Bende saldım fakat sağlıksız bir yaşam sürüyorum.
Hatta şu anda bile bu konuyu burada kesmek, sadece unutulma hakkımdan en iyi şekilde daha nasıl yararlanabileceğimi konuşmak istiyorum. Konu amacı da bu zaten. Bu siteleri tartışmak değil.
İnsanlar beni tehdit aracı olarak görüyor çünkü peşimi bırakmayan büyük bir trol ordusu var. Haliyle hem çoğu kişi o sitelere inandığı için bana kötü gözle bakıyorlar hemde, eğer ben herhangi birinin grubuna dahil olursam, trollerim de onlara saldırır korkusundan beni kovuyorlar ve bu acı verici. Daha baya genç yaşlarımdayım ve 14-15 yaşlarımdan beri trollere sahibim ve zamanla bu arttı ve arttı.
Kötü biri değilim, aksine hep daha iyi biri olmayı hedeflemiş biriydim. Lakin otizmli bireyler melek gibidir derler. Farkında olmadan hatalar yapabilirler, olabilir. Ama niyetleri kötü olmaz. Ancak maalesef "normal" diye tabir ettiğimiz insanlar fazlasıyla vahşi.
Ben niyete bakarım, sonuca değil. Kişiliğim de biraz farklıdır. Sezgisel düşünen, kendi hayal dünyamda yaşayan biriyim.
12 Yıldır kısır döngü yaşam sürdürüyorum ve bundan hiç sıkılamıyorum. Otizmin en büyük belirtilerinden birisi.
Sanırım diyeceğiniz başka bir şey kalmadı? :/

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı