Google Chrome %99 RAM kullanıyor

Darkages21

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4770k, rtx 2079, msi z97 gaming 7, 32gb gskill 1866Mhz
Meslek
Felsefe Öğretmeni
Arkadaşlar merhaba;

3-4 gündür ilginç bir sorun ile karşılaşıyorum; Google Chrome'u kullanmaya başladığımda, %99'luk RAM kullanamı gösteriyor ve bilgisayarım zar zor işlem yapıyor.
Böyle bir sorun ile daha önce karşılaşan oldu mu? Ya da ne yapmak lazım gelir, çözüm için? Windows 10 Pro kullanıyorum.

Not 1: Tarama yaptım virüs bulamadı.
Not 2: Kayıt düzenleyicisi de dahil olmak üzere Google Chrome'u kaldırdım ve yükledim sorun devam ediyor.
Not 3: Sistemimde 32 GB RAM ve Core i7 4770K var. İşlemci 4.5GHz çalışıyor.
Not 4: Sistemimde mekanik HDD kullanmamaktayım.
Not 5: Yalnızca Google Chrome uygulamasını kullanırken olmakta.

Sorunun tam ne olduğunu anlayamadım fakat şöyle bir öneride bulunabilirim opera gxte ramın kullanım miktarını vs. ayarlayabiliyorsunuz istersen ordan kısıtlayarak kullanabilirsin.

EjueKr1WoAAYtB6.png

Sorunun tam ne olduğunu anlayamadım fakat şöyle bir öneride bulunabilirim opera gxte ramın kullanım miktarını vs. ayarlayabiliyorsunuz istersen ordan kısıtlayarak kullanabilirsin.
Teşekkür ederim; deneyeceğim.

Chrome bağlantıdaki yazılım ile kaldırıp tekrar kurun.
Bağlantıda önerdiğim ayar ve uzantıları kurun.
Kendi kullandığınız uzantıları ayrıca belirtin. Belki bir uzantının bellek sızıntısı sorunu vardır.
Edge kullanacaksanız da ayrıca şu ayar ve uzantıları tavsiye ederim.

Kendi kullandığınız uzantıları ayrıca belirtin. Belki bir uzantının bellek sızıntısı sorunu vardır.
Teşekkür ederim, chrome ile uğraşmaktan vazgeçtim; edge'e geçtim. İşin ilginci chrome da kullandığım eklentileri kurdum, sorunsuz çalışıyor, edge'de.
Teşekkür ederim, Chrome ile uğraşmaktan vazgeçtim; Edge'e geçtim. İşin ilginci Chrome'da kullandığım eklentileri kurdum, sorunsuz çalışıyor, Edge'de.

Kendi kullandığınız uzantıları ayrıca belirtin. Belki bir uzantının bellek sızıntısınma sorunu vardır.

Güncelleme: Erken davranmışım. Aynı sorunlar Edge'de de devam ediyor.
Kullandığım uzantılar: IDM integration module, touch VPN ve AdBlock Plus.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı