Çözüldü Google Chrome arama için farklı siteler gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sadeceibrahim

Decapat
Biliyorum başlık çok saçma ama nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Öncelikle olay sanırım 1-2 hafta önce SteamDB üzerinden oyun bakarken gerçekleşti. Siteye girerken karşıma "Checking your browser" gibi bir uyarı geldi. Sayfayı tam okuyamadım bile. Çünkü 2-3 saniye sonra kayboldu. Daha sonra şunu fark ettim: Ben ne zaman Steam ile başlayan bir arama yapsam ve Google bana alternatif sonuç gösteremese direkt Google üzerinden ara veya SteamDB üzerinden ara diye 2 seçenek sunuyor. Bunu nasıl kaldırabilirim ve bu siteler benim geçmiş aramalarımı veya şu anda yaptığım aramaları görebiliyor mudur? Ekran görüntülerini bırakıyorum. Lütfen konudaki cahilliğimin kusuruna bakmayın.

Ekran Görüntüsü (14).png

Ekran Görüntüsü (15).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tarayıcıyı silip tekrar yüklemeyi deneyin.

Az önce silip tekrar yükledim. Durum aynı.
Eğer ileride birisi aynı durumu yaşayıp bu sayfayı bulursa diye yazıyorum. Öncelikle chrome<sağ üstteki üç nokta<ayarlar<arama motor<arama motorlarını yönet<diğer arama motorları< kaldırmak istediğin siteyi seç<listeden kaldır seçeneğini işaretle.
Bilgisayarınızda Chrome'u açın.
Sağ üstteki Diğer simgesini. tıklayın.
Diğer araçlar. Tarama verilerini temizle'yi tıklayın.
En üstte bir zaman aralığı seçin. ...
"Çerezler ve diğer site verileri" ile "Önbelleğe alınan resimler ve dosyalar" onay kutularını işaretleyin.
Verileri temizle'yi tıklayın.

Bilgisayarınızda Chrome'u açın.
Sağ üstteki diğer simgesini. Tıklayın.
Diğer araçlar. Tarama verilerini Temizle'yi tıklayın.
En üstte bir zaman aralığı seçin...
"Çerezler ve diğer site verileri" ile "önbelleğe alınan resimler ve dosyalar" onay kutularını işaretleyin.
Verileri Temizle'yi tıklayın.

İşlemi aynen yaptım ama durum maalesef aynı.

Varsayılan tarayıcım Google.
Chrome tarayacısının sağ üst kısmında bulunan 3 noktaya tıklayarak açılan seçeneklerden Ayarlar kısmına giriniz. Açılan Ayarlar kısmında Başlangıçta kısmındaki "Yeni Sekme sayfasını aç" seçeneğini seçerek, Arama motoru kısmından da Google'ı seçebilirsiniz.

Geri
Yukarı