Çözüldü Google Chrome Aşırı RAM Tüketiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

owlz

Centipat
Merhaba.

Sorun Google Chrome, birdenbire aşırı RAM sorunu başlaması:

Aşağıdaki görsel gibi RAM harcamaya başladı.

-Güvenlik kontrolü.
Sonuç zararlı uzantı ve Chrome temiz deniyor.
-Chrome Günceldir.
-Malwarebytes ile sistem taraması yapıldı.
-Windows 7 kullanıyorum hafif ve ideal RAM dostu olduğu için, Windows 10 kıyasla daha fazla RAM tüketmekte.
-Windows Register Repair programları kullandıktan sonra bu sorun başladı diye düşünüyorum.
-İki gün önce de Chrome böyle davranmaya başlamıştı. Akabinde Chrome binlerce kişinin kullandığı uzantılarda virüs var uyarısı verdi, aynı anda 3 farklı eklenti olarak lanse etti, kaldırdım ve sorun düzeldi. 2 gün sonra yine aynı RAM sorunu yaşıyorum yani bugün de dahil. Eklentiler temiz. Gerekse Chrome eklentisiz başlatıyorum lakin yine RAM sorunu var? Chrome sıfırdan kurdum, yine sorun devam ediyor.

Uzman arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Chrome.jpg

Çözüm
50 MB bir olay döngüsü alaycı olmuş, W7 kullanırken 1 GB ortalama RAM harcaması yapıyordu sistem eklentiler ve yerimleri dahilinde. W7 RAM ayarları bozulmuş optimasyon sonucu? Chrome 2 / 2.5 GB RAM harcamaya başladı kaç kez yazman gerekecek? Zaten Windows 10 geçtim sorun morun kalmadı?
Chrome Her zaman fazla ram harcar belki virus olabilir diye düşünüyorum ama firefox veya opera lite gibi programlara bakınız
Aynı durumu yaşamıştım.. 2 gün önce yani yüz binlerin kullandığı eklenti aynı anda virus var demesi ve kaldırması.. kaldırdıktan sonra ram sorunu ortadan kalktı bugun yine aynı durumla karşılaşıyorum.. lakin chrome bey yine pc ramlarını dümdüz ediyor eklentilerde de sorun yok diyor şimdilik.. hiç sekmede açık olmadı halde bu değerleri veriyor ram sorunu..
Sorun yok, kullanımlar normal.
ilginiz için teşekkür ederim, 4 gb ram var sistemsel olarak normalde chrome kullandığımda bu değer -2 gb gibi bırakıyor lakin şuan ki durumda sadece 500 mb ram kalıyor sadece chrome açtığımda yıllardır chrome kullanırım ama böyle bir durumu yeni görüyorum ondan konu açma gereği duydum..
Opera GX gerçekten çok iyi, deneyebilirsiniz.
Opera GX ziyaret etmeyeli gerçekten iyi iş çıkarmış, ram ve işlemci sınırlaması gerçekten çok iyi.. lakin chrome tercih etme nedenim.. bir çok fonksiyonel eklenti olanağı sağlaması.

Son düzenleme:
Aynı durumu yaşamıştım.. 2 gün önce yani yüz binlerin kullandığı eklenti aynı anda virus var demesi ve kaldırması.. kaldırdıktan sonra ram sorunu ortadan kalktı bugun yine aynı durumla karşılaşıyorum.. lakin chrome bey yine pc ramlarını dümdüz ediyor eklentilerde de sorun yok diyor şimdilik.. hiç sekmede açık olmadı halde bu değerleri veriyor ram sorunu..

ilginiz için teşekkür ederim, 4 gb ram var sistemsel olarak normalde chrome kullandığımda bu değer -2 gb gibi bırakıyor lakin şuan ki durumda sadece 500 mb ram kalıyor sadece chrome açtığımda yıllardır chrome kullanırım ama böyle bir durumu yeni görüyorum ondan konu açma gereği duydum..

Opera GX ziyaret etmeyeli gerçekten iyi iş çıkarmış, ram ve işlemci sınırlaması gerçekten çok iyi.. lakin chrome tercih etme nedenim.. bir çok fonksiyonel eklenti olanağı sağlaması.
google chrome eklentilerinin çoğu operada var

Dosya Ekleri

• Screenshot_94.png
    Screenshot_94.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba.

Sorun Google Chrome, birdenbire aşırı RAM sorunu başlaması:

Aşağıdaki görsel gibi RAM harcamaya başladı.

-Güvenlik kontrolü.
Sonuç zararlı uzantı ve Chrome temiz deniyor.
-Chrome Günceldir.
-Malwarebytes ile sistem taraması yapıldı.
-Windows 7 kullanıyorum hafif ve ideal RAM dostu olduğu için, Windows 10 kıyasla daha fazla RAM tüketmekte.
-Windows Register Repair programları kullandıktan sonra bu sorun başladı diye düşünüyorum.
-İki gün önce de Chrome böyle davranmaya başlamıştı. Akabinde Chrome binlerce kişinin kullandığı uzantılarda virüs var uyarısı verdi, aynı anda 3 farklı eklenti olarak lanse etti, kaldırdım ve sorun düzeldi. 2 gün sonra yine aynı RAM sorunu yaşıyorum yani bugün de dahil. Eklentiler temiz. Gerekse Chrome eklentisiz başlatıyorum lakin yine RAM sorunu var? Chrome sıfırdan kurdum, yine sorun devam ediyor.

Uzman arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Eki Görüntüle 702944
Bence Microsft Edge, Opera, Firefox, yada Yandex kullan
Chrome her zaman böyledir

Geri
Yukarı