Google Chrome hızlı arama ayarları

luckluckii

Hectopat
Ornegin arama yerine a yazinca direkt aosogrenci.anadolu.edu.tr gelmesini istiyorum. Bunu ayarlardan nasil yapabilirim? Tarayici gecmisini sildim butun kayitli siteler gitti. Y yazinca YouTube gelir, t yazinca Twitter gelirdi.

Dosya Ekleri

• 848c043f-97d5-4513-a260-4a3b7e1cfd32.jpg
    848c043f-97d5-4513-a260-4a3b7e1cfd32.jpg
    191,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome'da nasıl bilmiyorum ama siteye giriş yapın, sağ veya sol köşede sık kullanılanlara veya hızlı sekme gibisinden bir şeyler olması gerekiyor.

Arama sonuçları, kayıtlı parolalar gibi şeyler çerez ve tarayıcı verilerini silmekle alakalı. Silerken neyi silip, neyi silmeyeceğini belirleyebiliyorsunuz.

Sağ üst köşede bir yıldız var ona bas
Bu sayede hızlı bir şekilde ulaşabilirsin.

Eki Görüntüle 1306504

Eki Görüntüle 1306505

Eki Görüntüle 1306506
Benim kastettigim bu degil. Kisayollara kaydetmeyi sormuyorum. Kisayollara kaydetmeden de bu sekilde hizli bir sekilde gidebiliyorum. Sabah olmuyordu ama bi 15-20 kere siteye girince artik cikiyor. A harfine basinca istedigim yer cikiyor nasil yaptim bilmiyorum ama diger harflerede yapmak istiyorum bunu.

Dosya Ekleri

• ff2b0ea8-62a6-422b-968a-3593ce8eb8b0.jpg
    ff2b0ea8-62a6-422b-968a-3593ce8eb8b0.jpg
    118,4 KB · Görüntüleme: 24
Benim kastettigim bu degil. Kisayollara kaydetmeyi sormuyorum. Kisayollara kaydetmeden de bu sekilde hizli bir sekilde gidebiliyorum. Sabah olmuyordu ama bi 15-20 kere siteye girince artik cikiyor. A harfine basinca istedigim yer cikiyor nasil yaptim bilmiyorum ama diger harflerede yapmak istiyorum bunu.
Bir siteyi ne kadar sık aratırsanız, önerilen olarak algılayıp, ilk başta o siteyi sunacaktır tarayıcı.

Onun haricinde çerezleri ve tarayıcı verilerini silerken ayarlardan tarama verilerini yapıp, bu sıkıntının oluşmamasını engelleyebilirsiniz.

Yok, ben çerez ve tarayıcı temizliği yapmayacağım diyorsanız, bir yerden sonra; veri çoğunluğu olduğu için tarayıcı yavaşlamaya başlar. O yüzden gitmek istediğiniz siteyi sık kullanılanlara eklemenizi tavsiye ederim. Ama dediğim gibi, çerez ve tarayıcı temizliği yaparken ayarlamaları yapın.

Uzun bir süredir Chrome kullanmıyorum, hatırladığım kadarıyla.

Siz bir süre o çubuğa direkt "youtube.com" yazarak girin. Bir süre sonra sık ziyaret ettiğiniz için otomatik hafızaya alıyor o yüzden istediğiniz olur.

Geri
Yukarı