Google hesabına tanınmayan bir cihaz girmiş

Dinozoflar

Hectopat
Merhabalar, bu senenin başında Google Hesabımı kontrol ettiğimde, geçen senenin aralık ayı başında bir Linux cihazında mevcut Google oturumumun açık olduğunu fark ettim. Hani giriş yapmaya çalışıldığını fark ettim falan demiyorum, direkt ruhum bile duymadan Linux bir cihazda oturumum açık öylece duruyordu. Cihaz bilgilerine baktığımda ne IP bilgisi ne de hiçbir şey gözükmüyor, sadece Linux olduğu yazıyordu (Linux hiçbir cihazım yok, hep Windows kullanırım.). Neyse ben de çıkış yaptım bir seferlik olmuştur dedim şifremi değişmedim. Bu arada şunu hatırlatayım, Google hesabımda telefonla giriş yapma seçeneği aktif yani telefonuma normalde bir bildirim gelmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla. Fakat hiçbir bildirim gelmedi bu yüzden ruhum da duymadı. Herneyse, az önce yine bakayım dedim ve ne göreyim şubat sonunda gene Linux cihazlarda oturumum açıktı hem de bu sefer bir değil, iki Linux cihazında birden açıktı :D Gerçekten hayretler içerisindeyim. Bilgisayarımda ne korsan yazılım, ne de başka bir şey kullanıyorum. Böyle güvenliğe de oldukça dikkat ederim (standart bir kullanıcı düzeyinde tabii). Nasıl oldu anlamış değilim. Şu an şifremi değiştim ama nedense hiçbir faydası olmayacakmış gibi geliyor. Çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bu senenin başında Google hesabımı kontrol ettiğimde, geçen senenin aralık ayı başında bir Linux cihazında mevcut Google oturumumun açık olduğunu fark ettim. Hani giriş yapmaya çalışıldığını fark ettim falan demiyorum, direkt ruhum bile duymadan Linux bir cihazda oturumum açık öylece duruyordu. Cihaz bilgilerine baktığımda ne IP bilgisi ne de hiçbir şey gözükmüyor, sadece Linux olduğu yazıyordu (Linux hiçbir cihazım yok, hep Windows kullanırım.). Neyse ben de çıkış yaptım bir seferlik olmuştur dedim şifremi değişmedim. Bu arada şunu hatırlatayım, Google hesabımda telefonla giriş yapma seçeneği aktif yani telefonuma normalde bir bildirim gelmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla. Fakat hiçbir bildirim gelmedi bu yüzden ruhum da duymadı. Her neyse, az önce yine bakayım dedim ve ne göreyim şubat sonunda gene Linux cihazlarda oturumum açıktı hem de bu sefer bir değil, iki Linux cihazında birden açıktı :D gerçekten hayretler içerisindeyim. Bilgisayarımda ne korsan yazılım, ne de başka bir şey kullanıyorum. Böyle güvenliğe de oldukça dikkat ederim (standart bir kullanıcı düzeyinde tabii). Nasıl oldu anlamış değilim. Şu an şifremi değiştim ama nedense hiçbir faydası olmayacakmış gibi geliyor. Çözüm önerisi olan var mı?

Hocam Windows 11'in içerisinde Linux'da var ondan kaynaklı olabilir ama bilemiyorum.

Android Linux olarak gözüküyor. Android herhangi bir cihazdan giriş yaptıysanız görünen Linux, aslında sizin Android cihazınızdır.
Zannetmiyorum, çünkü telefonumun ismiyle beraber yanında Android yazarak zaten kendi telefonum ayrı bir şekilde gözüküyor.
Hocam hesap erişimi olan 3.taraf uygulamalarına gelin SS atın.
Az önce hepsini kaldırdım :D Zaten sadece telefonumdaki oyunların erişim izni vardı.

Android Linux olarak gözüküyor. Android herhangi bir cihazdan giriş yaptıysanız görünen Linux, aslında sizin Android cihazınızdır.
Hocam bir dakika aklıma şimdi geldi, Arçelik Smart Tv'de de YT oturumum açık Google hesabımla. Fakat TV tam olarak Android tabanlı mı bilmiyorum, sadece belli başlı (Netflix, Youtube gibi) uygulamalar barındırıyor TV içinde. Yani Google Play gibi Android Mağazası vs. yok. Sizce o olabilir mi?

Hocam bir dakika aklıma şimdi geldi, Arçelik Smart Tv'de de YT oturumum açık Google hesabımla. Fakat TV tam olarak Android tabanlı mı bilmiyorum, sadece belli başlı (Netflix, Youtube gibi) uygulamalar barındırıyor TV içinde. Yani Google Play gibi Android Mağazası vs. yok. Sizce o olabilir mi?
Olabilir ihtimal var.Kullanıcılardan oturumdan attığınızda ordan da çıkıyorsa neden olmasın?

Yeni konular

Geri
Yukarı